Blackpool FC - Doncaster Rovers FC 2-0 (1-0). Liga angielska - 31. kolejka League One

4 maja na Bloomfield Road odbyło się starcie 31. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Blackpool FC i Doncastra Rovers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Blackpool FC 2-0.

E. Simms 22',80'

Drużyna Doncastra Rovers (”Wikingowie”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała siódme miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów jedenastka ”Wikingów” wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Blackpool FC (”Mandarynki”) w 22. minucie spotkania, gdy Ellis Simms strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jerry Yates.

W 34. minucie w drużynie Doncastra Rovers doszło do zmiany. Omar Bogle wszedł za Fejiriego Okenabirhiego. W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joe Wrighta z ”Wikingów”, a w 42. minucie Jordana Lawrence'a-Gabriela z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Blackpool FC.

Drugą połowę zespół Doncastra Rovers rozpoczął w zmienionym składzie, za Reece'a Jamesa wszedł Anthony Greaves. Drugą połowę drużyna ”Mandarynek” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jordana Lawrence'a-Gabriela wszedł Kevin Stewart.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Mandarynki: Kevinowi Stewartowi w 55. i Jamesowi Husbandowi w 58. minucie. W 64. minucie za Jamesa Husbanda wszedł Marvin Ekpiteta. Kibice Blackpool FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Keshiego Andersona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Kevin Stewart. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola.

Chwilę później trener Doncastra Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Joshua Sims, a murawę opuścił Tyreece John-Jules. W tej samej minucie w zespole Doncastra Rovers doszło do zmiany. James Coppinger wszedł za Jasona Eyenga-Lokilo.

Jedenastka ”Wikingów” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił po raz drugi na 10 minut przed zakończeniem spotkania Ellis Simms.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Louis Jones
42′ 46′ Jordan Lawrence-Gabriel
Joe Wright40′
Daniel George Ballard
Tom Anderson
58′ 64′ James Husband
Taylor Richards
82′ Jerry Yates
Tyreece Romayo John-Jules66′
 22′, 80′ 90′ Ellis Simms
Fejiri Okenabirhie34′
Stuart Moore
Ben Bottomley
64′ Marvin Ekpiteta
Danny Amos
82′ Demetri Mitchell
John Bostock
Nathan Shaw
James Coppinger66′
46′ 55′ 64′ Kevin Linford Stewart
Anthony Greaves46′
64′ Keshi Anderson
Joshua Sims66′
90′ Bradley Holmes
Omar Bogle34′

Zespół Blackpool FC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Blackpool FC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości wymienił czterech zawodników.