Blackpool FC - AFC Wimbledon 1-1 (0-0). Liga angielska - 34. kolejka League One

W meczu 34. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 6 marca, jedenastka Blackpool FC zremisowała z Wimbledon 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Bloomfield Road.

O. Palmer 90'

Zespół Wimbledon przed meczem zajmował 21. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jerry'ego Yatesa z Blackpool FC (”Mandarynki”), a w 24. minucie Luke'a O'Neilla z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Blackpool FC w 59. minucie spotkania, gdy Ellis Simms zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Jerry Yates.

W 63. minucie Christopher Hamilton zastąpił Sullaya Kaikaiego. W 70. minucie Jack Rudoni został zmieniony przez Calluma Reilly'ego, a za Luke'a O'Neilla wszedł na boisko Nesta Guinness-Walker, co miało wzmocnić jedenastkę Wimbledon. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Demetriego Mitchella na Elliota Embletona oraz Ellisa Simmsa na Kennetha Dougalla. Po chwili trener Wimbledon postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Ollie Palmer, a murawę opuścił Shane McLoughlin. Ollie Palmer bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Niedługo później trener Blackpool FC postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Matthew Virtue-Thicka wszedł Luke Garbutt, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Blackpool FC nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie.

Bramkarz Blackpool FC wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W doliczonej trzeciej minucie starcia wynik ustalił Ollie Palmer. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jaakko Oksanen.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Cheye Alexander
63′ Christopher Hamilton
Alex Woodyard
87′ Matthew Virtue-Thick
Ryan Longman76′
71′ Demetri Mitchell
Jack Rudoni70′
Kevin Linford Stewart
George Dobson81′
17′ Jerry Yates
Shane McLoughlin76′
 59′ 72′ Ellis Simms
Joe Pigott
Stuart Moore
Nik Tzanev
87′ Luke Garbutt
Nesta Guinness-Walker70′
Jordan Lawrence-Gabriel
Ben Heneghan
72′ Kenneth Dougall
Jaakko Oksanen81′
71′ Elliot Embleton
Ayoub Assal76′
63′ Sullay Kaikai
Callum Reilly70′
Ethan Robson
Ollie Palmer76′  90′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka ”Mandarynek” w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.