Blackburn Rovers Football Club - West Bromwich Albion Football Club 2-1 (1-0). Liga - 3. kolejka

W starciu 3. kolejki Championship, które rozegrane zostało 14 sierpnia, drużyna Blackburnu Rovers zwyciężyła z West Bromwichem Albion 2-1 (1-0). Mecz na Ewood Park obejrzało 14 970 widzów.

W  starciu 3. kolejki  Championship, które rozegrane zostało 14 sierpnia, drużyna Blackburnu Rovers zwyciężyła  z West Bromwichem Albion  2-1 (1-0). Mecz na Ewood Park obejrzało 14 970 widzów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sama Gallaghera z Blackburnu Rovers, a w 37. minucie Johna Swifta z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Blackburnu Rovers otworzyli wynik. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Ben Brereton.

W 45. minucie Callum Brittain został zmieniony przez Tylera Mortona. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Blackburnu Rovers.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Blackburnu Rovers w 47. minucie spotkania, gdy Sam Gallagher strzelił drugiego gola.

Grady Diangana wywołał eksplozję radości wśród kibiców West Bromwicha Albion, zdobywając bramkę w 58. minucie meczu. W 61. minucie boisko opuścili piłkarze West Bromwicha Albion: Okay Yokuslu, Matt Phillips, a na ich miejsce weszli Jake Livermore, Jake Livermore.

Trener West Bromwicha Albion postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jake'a Livermore'a i na pole gry wprowadził napastnika Calluma Robinsona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. Między 77. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Blackburnu Rovers. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Blackburnu Rovers, natomiast piłkarzom West Bromwicha Albion przyznał jedną.

Drużyna Blackburnu Rovers dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka West Bromwicha Albion w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.