Blackburn Rovers FC - Reading FC 2-0 (0-0). Liga angielska - 14. kolejka Championship

W starciu 14. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 23 października, zespół Blackburnu Rovers wygrał z Reading FC 2-0 (0-0). Mecz na Ewood Park obejrzało 10 517 widzów.

14. kolejka Anglia - Championship
2021-10-23 16:00 | Stadion: Ewood Park | Widzów: 10517 | Arbiter: Tony Harrington
Blackburn Rovers FC
Reading FC
2
0
S. Gallagher 61'
T. Dolan 64'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków jedenastka Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Reading FC (”The Royals”) próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 36. minucie Femi Azeez został zastąpiony przez George'a Puşcaşa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Johnowi Buckleyowi z Blackburnu Rovers. Była to 38. minuta starcia. W 39. minucie w zespole ”Wędrowców” doszło do zmiany. Jan van Hecke wszedł za Daniela Ayalę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 56. minucie kartkę otrzymał John Swift z jedenastki gości. W 61. minucie w zespole ”Wędrowców” doszło do zmiany. Ian Poveda-Ocampo wszedł za Ryana Nyambe'a.

Bramkarz Reading FC wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Sam Gallagher.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Blackburnu Rovers w 64. minucie spotkania, gdy Tyrhys Dolan strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Sama Gallaghera.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Blackburn Rovers: Janowi van Heckemu w 72. i Ianowi Povedzie-Ocampo w 79. minucie. Kibice Reading FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jahmariego Clarke'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Oviemuno Ejaria. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Blackburnu Rovers doszło do zmiany. Bradley Johnson wszedł za Joe Rothwella.

W doliczonej pierwszej minucie meczu arbiter pokazał kartki Bradleyowi Johnsonowi z ”Wędrowców” i Dannemu Drinkwaterowi z drużyny gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Luke Kevin Southwood
61′ Ryan Nyambe
Andrew Kyere Yiadom
Darragh Lenihan
Liam Simon Moore
39′ Daniel Sanchez Ayala
Scott Dann
Adetayo Oluwatosin Olusegun Edun
Abdul Rahman Baba
38′ John Buckley
Danny Drinkwater90′
87′ Joe Rothwell
Oviemuno Dominic Ejaria84′
Lewis Travis
Josh Laurent
 64′ Tyrhys Dolan
Femi Azeez36′
 61′ Sam Gallagher
Ayotomiwa Dele-Bashiru
Benjamin Anthony Brereton Díaz
John Swift56′
Aynsley Pears
Rafael Cabral Barbosa
39′ 72′ Jan Paul van Hecke
Thomas Holmes
Leighton Clarkson
Tyrell Ashcroft
87′ 90′ Bradley Johnson
Claudio Osorio
Reda Jousef Khadra
Mamadi Caba Camará
61′ 79′ Ian Carlo Poveda-Ocampo
Jahmari Clarke84′
Daniel Butterworth
George Alexandru Puşcaş36′

Przewaga jedenastki ”The Royals” w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka ”Wędrowców” wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości wymienił dwóch zawodników.