Blackburn Rovers FC - Millwall FC 2-1 (1-1). Liga angielska - 15. kolejka Championship

W meczu 15. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 2 grudnia, jedenastka Blackburnu Rovers wygrała z Milwall FC 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Ewood Park.

S. Malone 34'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Shaun Williams z Milwall FC (”Lwy”). Była to 19. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Blackburnu Rovers w 25. minucie spotkania, gdy Harvey Elliott zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Adam Armstrong.

Niedługo później Scott Malone wywołał eksplozję radości wśród kibiców Milwall FC, strzelając gola w 34. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Jeda Wallace'a.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie w drużynie Blackburnu Rovers doszło do zmiany. Tyrhys Dolan wszedł za Bena Breretona. W 64. minucie sędzia przyznał kartkę Murrayowi Wallace'owi z zespołu gości.

W 73. minucie Sam Gallagher został zmieniony przez Stewarta Downinga. Kibice ”Wędrowców” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Johna Buckleya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Harvey Elliott. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Blackburnu Rovers przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Adam Armstrong dał prowadzenie swojemu zespołowi. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 14 zdobytych bramek.

W następstwie utraty bramki trener ”Lwych” postanowił zagrać agresywniej. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku zmienił pomocnika Ryana Woodsa i na pole gry wprowadził napastnika Matta Smitha, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością. W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w zespole Milwall FC za Mahlona Bakera wszedł Jiri Skalak, a w drużynie Blackburnu Rovers Adam Armstrong zmienił Toma Trybulla. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Mahlon Beresford Baker Romeo90′
 25′ 74′ Harvey Elliott
Ryan Woods90′
74′ Lewis Harry Holtby
Scott Malone  34′
Bradley Johnson
Shaun Williams19′ 87′
73′ Sam Gallagher
Jed Wallace
 90′ 90′ Adam Armstrong
Jón Dadi Bodvarsson78′
57′ Ben Brereton
Troy Parrott78′
Aynsley Pears
Frank Fielding
Hayden Carter
James Brown
74′ John Buckley
Shane Ferguson
Harrison Chapman
Ryan Leonard87′
Jacob Davenport
Jiri Skalak90′
57′ Tyrhys Dolan
Ben Thompson78′
73′ Stewart Downing
Tom Bradshaw78′
74′ Joe Rothwell
Tyler Burey
90′ Tom Trybull
Matt Smith90′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Blackburnu Rovers żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.