Blackburn Rovers FC - Cardiff City FC 5-1 (3-0). Liga angielska - 9. kolejka Championship

25 września na Ewood Park odbył się mecz 9. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Blackburnu Rovers i Cardiff City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Blackburnu Rovers 5-1. Na stadionie stawiło się 11 670 widzów.

S. Morrison 58'

Jedenastka Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóste miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków jedenastka Blackburnu Rovers wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Adenowi Flintowi z Cardiff City. Była to ósma minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Blackburnu Rovers w 24. minucie spotkania, gdy Sam Gallagher strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował John Buckley.

Jedenastka Cardiff City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Benjamin Brereton. W zdobyciu bramki pomógł Tyrhys Dolan.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Benjamin Brereton po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-0.

Drugą połowę zespół Cardiff City rozpoczął w zmienionym składzie, za Willa Vaulksa, Perry'ego Nga weszli Ryan Giles, Mark Harris.

Niedługo później Tyrhys Dolan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Blackburnu Rovers, strzelając kolejnego gola w 53. minucie starcia. Asystę przy bramce zanotował Sam Gallagher.

W 56. minucie Darragh Lenihan został zmieniony przez Haydena Cartera.

Zawodnicy Cardiff City szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 58. minucie bramkę pocieszenia zdobył Sean Morrison. Asystę zaliczył Ryan Giles.

W 66. minucie Tyrhys Dolan został zmieniony przez Redę Khadrę, co miało wzmocnić drużynę ”Wędrowców”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rubina Colwilla na Jamesa Collinsa w 81. minucie. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Blackburnu Rovers doszło do zmiany. Adetayo Edun wszedł za Joe Rothwella. W 89. minucie arbiter przyznał kartkę Dillonowi Phillipsowi z drużyny gości.

W 90. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Benjamin Brereton z ”Wędrowców”. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-1.

Sean Morrison  58′
56′ Darragh Lenihan
Marlon Pack
 24′ Sam Gallagher
Rubin James Colwill81′
 32′, 45′, 90′ (k.) Benjamin Anthony Brereton Díaz
Leandro Jones Johan Bacuna
83′ Joe Rothwell
Joel Bagan
John Buckley
Will Vaulks46′
 53′ 66′ Tyrhys Dolan
Kieffer Roberto Francisco Moore
Aynsley Pears
Alex Smithies
56′ Hayden Carter
Mark McGuinness
83′ Adetayo Oluwatosin Olusegun Edun
Thomas Sang
Leighton Clarkson
Sam Bowen
66′ Reda Jousef Khadra
Ryan Giles46′
Ian Carlo Poveda-Ocampo
James Steven Collins81′
Daniel Butterworth
Mark Thomas Harris46′

Przewaga jedenastki Cardiff City w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Cardiff City pokazał dwie żółte.