Blackburn Rovers FC - Bristol City FC 0-0. Liga angielska - 37. kolejka Championship

17 marca na Ewood Park odbył się pojedynek 37. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Blackburnu Rovers i Bristolu City. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

37. kolejka Anglia - Championship
2021-03-17 20:45 | Stadion: Ewood Park | Arbiter: Craig Hicks
Blackburn Rovers FC
Bristol City FC
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań drużyna Bristolu City (”The Robins”) wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 65. minucie Henri Lansbury został zastąpiony przez Liama Walsha. W tej samej minucie w drużynie Bristolu City doszło do zmiany. Callum O'Dowda wszedł za Nahkiego Wellsa.

Chwilę później trener Blackburnu Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Sam Gallagher, a murawę opuścił Ben Brereton. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Kaseyowi Palmerowi z zespołu gości. Była to 74. minuta spotkania. Po chwili trener ”The Robins” postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kaseya Palmera wszedł Zak Vyner, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis.

W 84. minucie Antoine Semenyo został zmieniony przez Ádáma Nagya, co miało wzmocnić jedenastkę ”The Robins”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joe Rothwella na Corry Evans.

Han-Noah Massengo
90′ Joe Rothwell
Antoine Semenyo84′
70′ Bradley Johnson
Nahki Wells65′
69′ Harvey Elliott
Henri Lansbury65′
69′ Adam Armstrong
Kasey Palmer74′ 77′
69′ Benjamin Anthony Brereton Díaz
Ádám Nagy84′
69′ John Buckley
Callum O'Dowda65′
69′ Tyrhys Dolan
Sam Pearson
90′ Corry John Evans
Ryley Ben Towler
70′ Tom Trybull
Liam Walsh65′
69′ Sam Gallagher
Samuel John Bell

Przewaga zespołu Blackburnu Rovers w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast ”The Robins” przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Blackburnu Rovers w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.