Birmingham City - Preston 0-1 (0-0). Liga angielska - 25. kolejka Championship

W meczu 25. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 20 stycznia, zespół Birminghamu City przegrał z Prestonem 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na St Andrew's Trillion Trophy Stadium.

25. kolejka Anglia - Championship
2021-01-20 20:45 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Arbiter: Tony Harrington
Birmingham City FC
Preston North End FC
0
1
S. Sinclair 61'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół Prestonu (”The Lilywhites”) wygrał aż 11 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko sześć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał George Friend z Birminghamu City (”The Blues”). Była to 22. minuta spotkania.

Trener ”The Blues” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Lukas Jutkiewicz, a murawę opuścił Scott Hogan. W tej samej minucie Jon Toral zastąpił Jonathana Lekę.

Jedyną bramkę meczu zdobył Scott Sinclair dla drużyny Prestonu. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Jayson Molumby.

W 73. minucie boisko opuścili piłkarze Birminghamu City: Gary Gardner, Alen Halilović, a na ich miejsce weszli Iván Sánchez, Jérémie Bela. A trener ”The Lilywhites” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Toma Barkhuizena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Scott Sinclair. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce Prestonu doszło do zmiany. Daniel Johnson wszedł za Jaysona Molumbego.

W 90. minucie kartkę otrzymał Gary Gardner z zespołu gospodarzy.

Ben Davies
22′ George Friend
Andrew Hughes
Maikel Kieftenbeld
Benjamin Whiteman
73′ Iván Sánchez Aguayo
Scott Sinclair  61′ 77′
73′ Jérémie Bela
Brad Potts
Ivan Šunjić
Ryan Ledson
60′ Jon Miquel Toral Harper
Jayson Molumby86′
60′ Scott Hogan
Tom Barkhuizen77′
73′ 90′ Gary Gardner
Tom Bayliss
73′ Alen Halilović
Paul Gallagher
60′ Lukas Jutkiewicz
Daniel Johnson86′
60′ Jonathan Leko
Ched Evans

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Birminghamu City pokazał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Prestonu w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.