Birmingham City FC - Watford FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 18. kolejka Championship

W spotkaniu 18. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 12 grudnia, drużyna Birminghamu City przegrała z Watford FC 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na St Andrew's Trillion Trophy Stadium.

18. kolejka Anglia - Championship
2020-12-12 16:00 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Arbiter: Matt Donohue
Birmingham City FC
Watford FC
0
1
T. Deeney 85'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki drużyna Watford FC (”Szerszenie”) wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz cztery remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Maikelowi Kieftenbeldowi z drużyny gospodarzy (”The Blues”). Była to 15. minuta pojedynku.

W 57. minucie żółtą kartkę otrzymał Kristian Pedersen z ”The Blues”. W 62. minucie Maikel Kieftenbeld został zastąpiony przez Adama Claytona.

W 69. minucie w zespole Watford FC doszło do zmiany. Stipe Perica wszedł za Domingosa Quinę. W 79. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Alen Halilović, Iván Sánchez, Maxime Colin, a na ich miejsce weszli Jonathan Leko, Jake Clarke-Salter, Josh Cogley. Na sześć minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Kristian Pedersen z Birminghamu City i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 57. minucie.

Jedyną bramkę meczu dla Watford FC zdobył z rzutu karnego Troy Deeney w 85. minucie. W 90. minucie w zespole ”Szerszenie” doszło do zmiany. Etienne Capoue wszedł za Jamesa Garnera.

W doliczonej pierwszej minucie meczu żółtą kartkę dostał Etienne Capoue, zawodnik ”Szerszenie”.

Jeremy Ngakia
79′ Jake Clarke-Salter
William Troost-Ekong
Mikel San Jose
Ben Wilmot
79′ Joshua Jacob Dacres-Cogley
Francisco Femenia
Gary Gardner
James Garner90′
57′ 84′ Kristian Pedersen
Domingos Quina69′
Ivan Šunjić
Tom Cleverley
15′ 62′ Maikel Kieftenbeld
Ken Nlata Sema
Lukas Jutkiewicz
Nathaniel Chalobah
79′ Jonathan Leko
Troy Deeney  85′ (k.)
Andrés Tomás Prieto Albert
Daniel Bachmann
79′ Maxime Colin
Adam Darren Parkes
62′ Adam Clayton
Marc Navarro Ceciliano
Daniel Crowley
Etienne Capoue90′ 90′
79′ Alen Halilović
Kane Crichlow
Riley Patrick McGree
Daniel Shaquille Jabari Phillips
79′ Iván Sánchez Aguayo
Andre Gray
Jon Miquel Toral Harper
João Pedro Junqueira de Jesus
Scott Hogan
Stipe Perica69′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Birminghamu City w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.