Birmingham City FC - Nottingham Forest 1-1 (0-0). Liga angielska - 43. kolejka Championship

21 kwietnia na St Andrew's Trillion Trophy Stadium odbył się mecz 43. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Birminghamu City i Nottinghamu Forest. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

L. Grabban 90'

Jedenastka Birminghamu City (”The Blues”) przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań zespół Nottinghamu Forest (”Forest”) wygrał 13 razy i zanotował dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Kibice Birminghamu City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jonathana Lekę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy. Murawę musiał opuścić Scott Hogan. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Na początku drugiej połowy to ”The Blues” otworzyli wynik. W 49. minucie bramkę zdobył Marc Roberts. Sytuację bramkową stworzył Iván Sánchez.

W 63. minucie Iván Sánchez został zmieniony przez Rileya McGreego. W tej samej minucie trener ”Forestu” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Glenn Murray, a murawę opuścił Lyle Taylor. Między 64. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Nottinghamu Forest: Luke Freeman, Filip Krovinović, James Garner, na ich miejsce weszli: Anthony Knockaert, Lewis Grabban, Cafú. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jérémie Beli, Gary'ego Gardnera zajęli: Amari Miller, Rekeem Harper. W ósmej minucie doliczonego czasu spotkania Lewis Grabban wyrównał wynik meczu z karnego.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Cyrus Christie
 49′ Marc Roberts
Joe Worrall
Harlee Dean
Scott McKenna
Kristian Pedersen
Tyler Blackett
87′ Gary Gardner
Ryan Yates
19′ Scott Hogan
Luke Anthony Freeman64′
87′ Jérémie Bela
Alex Mighten
Ivan Šunjić
James David Garner78′
63′ Iván Sánchez Aguayo
Loïc Mbe Soh
87′ Rekeem Jordan Harper
Yuri Oliveira Ribeiro
63′ Riley Patrick McGree
Ribeiro Dias Cafu78′
87′ Amari Miller
Jack Colback
Mikel San Jose
Anthony Knockaert64′
Sam Benjamin Cosgrove
Lewis Grabban64′  90′ (k.)
19′ Jonathan Leko
Glenn Murray63′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.