Birmingham City FC - Luton Town FC 0-1 (0-1). Liga angielska - 29. kolejka Championship

13 lutego na St Andrew's Trillion Trophy Stadium odbył się pojedynek 29. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Birminghamu City i Lutonu Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Lutonu Town 1-0.

29. kolejka Anglia - Championship
2021-02-13 16:00 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Arbiter: Gavin Ward
Birmingham City FC
Luton Town FC
0
1
D. Potts 31'

Drużyna Birminghamu City (”The Blues”) przed meczem zajmowała 23. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Birminghamu City wygrał aż trzy razy, zremisował pięć, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Lutonu Town w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie bramkę zdobył Daniel Potts.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lutonu Town.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Danielowi Pottsowi z Lutonu Town. W 55. minucie w zespole Birminghamu City doszło do zmiany. Rekeem Harper wszedł za Alena Halilovicia.

W tej samej minucie trener Birminghamu City postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jonathan Leko, a murawę opuścił Iván Sánchez. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Birmingham City: Sanowi Josému w 58. i Rekeemowi Harperowi w 62. minucie. W 69. minucie Scott Hogan zastąpił Lukasa Jutkiewicza.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Birminghamu City: Sam Cosgrove, Ivan Šunjić, a na ich miejsce weszli Gary Gardner, Jérémie Bela. Chwilę później trener Lutonu Town postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Jordana Clarka. Na boisko wszedł Kal Naismith, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W drugiej połowie nie padły bramki.

Daniel Potts  31′ 50′
55′ Alen Halilović
Harry Cornick
55′ Iván Sánchez Aguayo
Pelly Ruddock Mpanzu
69′ Jérémie Bela
Jordan Clark70′
69′ Gary Gardner
Kiernan Dewsbury-Hall
58′ Mikel San Jose
Glen Rea
69′ Scott Hogan
Luke David Berry
55′ 62′ Rekeem Harper
Thomas Ince
Riley McGree
Kazenga LuaLua
69′ Ivan Šunjić
Kal Naismith70′
69′ Sam Cosgrove
Ryan Tunnicliffe
69′ Lukas Jutkiewicz
Elijah Adebayo
55′ Jonathan Leko
Danny Hylton

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Birminghamu City dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka ”The Blues” w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.