Birmingham City FC - Derby County 0-4 (0-3). Liga angielska - 22. kolejka Championship

29 grudnia na St Andrew's Trillion Trophy Stadium odbyło się spotkanie 22. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Birminghamu City i Derby County. Mecz zakończył się zwycięstwem Derby County 4-0.

22. kolejka Anglia - Championship
2020-12-29 18:30 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Arbiter: Tony Harrington
J. Knight 77'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Drużyna Derby County (”Barany”) wygrała aż 10 razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Baranych” w 15. minucie spotkania, gdy Krystian Bielik zdobył pierwszą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Derby County w 17. minucie spotkania, gdy Graeme Shinnie strzelił z karnego drugiego gola.

Niedługo później Colin Kazim-Richards wywołał eksplozję radości wśród kibiców Derby County, zdobywając kolejną bramkę w 25. minucie starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Birminghamu City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lukasa Jutkiewicza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Scott Hogan. Na drugą połowę zespół Birminghamu City wyszedł w zmienionym składzie, za Jérémie Belę, Ivana Šunjicia, Kristiana Pedersena weszli San José, Jonathan Leko, Jake Clarke-Salter.

W 61. minucie Gary Gardner został zastąpiony przez Maikela Kieftenbelda. Jedyną kartkę w meczu dostał Louie Sibley z ”Baranych”. Była to 67. minuta meczu. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Derby County doszło do zmiany. Max Bird wszedł za Louie Sibleya.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Derby County w 77. minucie spotkania, gdy Jason Knight strzelił czwartego gola. W zdobyciu bramki pomógł Kamil Jóźwiak.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Matt Clarke
46′ Kristian Pedersen
Craig Forsyth
61′ Gary Gardner
Jason Knight  77′ 88′
Iván Sánchez Aguayo
Graeme Shinnie  17′ (k.) 89′
46′ Jérémie Bela
Krystian Bielik  15′
46′ Ivan Šunjić
Louie Sibley67′ 75′
Adam Clayton
Colin Kazim-Richards  25′ 82′
46′ Scott Hogan
Kamil Jóźwiak
Andrés Tomás Prieto Albert
Kelle Roos
46′ Jake Clarke-Salter
Lee Buchanan
Josh Cogley
George Evans
61′ Maikel Kieftenbeld
Mike te Wierik
Riley McGree
Max Bird75′
46′ Mikel San Jose
Duane Holmes
Jon Miquel Toral Harper
Louie Watson88′
46′ Lukas Jutkiewicz
Kaide Gordon89′
46′ Jonathan Leko
Jahmal Hector-Ingram82′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Birminghamu City żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka ”Baranego” w drugiej połowie dokonała czterech zmian.