Barrow AFC - Southend United FC 1-2 (1-1). Liga angielska - 45. kolejka League Two

W spotkaniu 45. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 1 maja, zespół Barrow AFC przegrał z Southend United 1-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Progression Solicitors Stadium w Barrow-in-Furness.

T. Egbri 52'

Było to starcie jedenastek broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 20. i 23. zespół League' Two.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Southend United.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Barrow AFC w 19. minucie spotkania, gdy Scott Quigley strzelił pierwszego gola. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Luke James.

W 29. minucie sędzia pokazał kartkę Joshowi Kayowi z jedenastki gospodarzy.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się John White. Przy strzeleniu gola pomagał Ricky Holmes.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Southend United: Tylerowi Cordnerowi w 40. i Samowi Hartowi w 45. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Barrow AFC wyszła w zmienionym składzie, za Toma Beadlinga wszedł Oliver Banks. Także w zespole Southend United w czasie przerwy zaszły zmiany, za Ricky'ego Holmesa wszedł Matt Rush.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Southend United przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie wynik ustalił Terrell Egbri.

W 54. minucie za Josha Kaya wszedł Patrick Brough. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Barrow AFC: Bobby'emu Thomasowi w 61. i Kgosietsile'owi Ntlhe w 65. minucie. Kibice Southend United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Brandona Goodshipa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Recco Hackett-Fairchild.

Chwilę później trener Barrow AFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Calvin Andrew, a murawę opuścił Scott Quigley. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Barrow AFC: Calvinowi Andrew w 79. minucie i Connorowi Brownowi w piątej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Mark Thomas Oxley
61′ Bobby Thomas
Elvis Bwomono
65′ Kgosietsile Ntlhe
John White  30′
Matthew James Platt
Shaun Hobson
90′ Connor Anton Brown
Sam Hart45′
69′ Jamie Martin Devitt
Tyler Cordner40′
29′ 54′ Joshua William Kay
Terrell Egbri  52′
Jason James Taylor
Recco Hackett-Fairchild65′
46′ Thomas Beadling
Kyle Taylor
 19′ 68′ Scott David Quigley
Ricky Holmes46′
81′ Luke Myers James
Greg Halford
Scott Moloney
Harry Seaden
46′ Oliver Ian Banks
Sony Thimotée Dieng
54′ Patrick John Brough
Harry Kyprianou
81′ Chris Taylor
James Olayinka
68′ 79′ Calvin Andrew
Louis Walsh
69′ Dimitri Disseka Sea
Brandon Goodship65′

Matt Rush46′

Zawodnicy Barrow AFC dostali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Southend United w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.