Barrow AFC - Scunthorpe United FC 1-1 (0-1). Liga angielska - 13. kolejka League Two

19 października na The Dunes Hotel Stadium w Barrow-in-Furness odbyło się starcie 13. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Barrow AFC i Scunthorpe United. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 2 739 widzów.

13. kolejka Anglia - League Two
2021-10-19 20:45 | Stadion: The Dunes Hotel Stadium | Widzów: 2739 | Arbiter: Ben Toner
Barrow AFC
Scunthorpe United FC
1
1
R. Gotts 80'
G. Taft 42'

Drużyna Scunthorpe United przed meczem zajmowała 24. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla jedenastki Scunthorpe United. W trzeciej minucie sędzia wskazał na wapno, jednak Ryan Loft spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Scunthorpe United.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Haydenowi Hackneyowi ze Scunthorpe United. Była to 21. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Scunthorpe United w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie George Taft dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Hayden Hackney.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Scunthorpe United.

Trener Barrow AFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Joshua Kay, a murawę opuścił James Jones. W 50. minucie kartkę dostał Ross Millen, piłkarz Scunthorpe United.

W 59. minucie za Mylesa Hippolyte'a wszedł Alfie Beestin. W 62. minucie Jordan Stevens został zmieniony przez George'a Williamsa, a za Offrande'a Zanzalę wszedł na boisko Dimitri Sea, co miało wzmocnić jedenastkę Barrow AFC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jake'a Scrimshawa na Harry'ego Wooda. W 74. minucie karnego dla Barrow AFC nie wykorzystał Oliver Banks. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Scunthorpe United doszło do zmiany. Aaron Jarvis wszedł za Haydena Hackneya. W 78. minucie arbiter pokazał kartkę Patrickowi Brough z jedenastki gospodarzy.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 80. minucie bramkę wyrównującą zdobył Robbie Gotts.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Ryanowi Loftowi, piłkarzowi gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Rory Watson
46′ James Oliver Jones
Hayden Hackney21′ 77′
62′ Jordan Stevens
Ross Millen50′
78′ Patrick John Brough
Myles Elliot Zach Hippolyte59′
 80′ Robbie Gotts
Lewis Thompson
74′ (k.) Oliver Ian Banks
Thomas Edward Pugh
Joshua Gordon
Jake Scrimshaw65′
71′ Offrande Jolynold Serge Zanzala
Ryan George Henson Loft 3′ (k.) 90′
Joshua Mark Lillis
Tom Collins
Festus Arthur
Daniel Gallimore
46′ Joshua William Kay
Tyrone O'Neill
Thomas White
Cameron Wilson
62′ George Williams
Alfie Dillon Beestin59′
71′ Dimitri Disseka Sea
Aaron Derek Ahmad Jarvis77′

Harry Wood65′

Przewaga drużyny Barrow AFC w posiadaniu piłki była ogromna (81 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Barrow AFC, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.