Barrow AFC - Salford City FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 16. kolejka League Two

W spotkaniu 16. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 5 grudnia, zespół Barrow AFC przegrał z Salford City 0-1 (0-0). Mecz na Progression Solicitors Stadium w Barrow-in-Furness obejrzało 819 widzów.

16. kolejka Anglia - League Two
2020-12-05 16:00 | Stadion: Progression Solicitors Stadium | Widzów: 819 | Arbiter: Tom Nield
Barrow AFC
Salford City FC
0
1
A. Hunter 49'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Toma Clarkego z Salford City, a w 21. minucie Scotta Quigleya z drużyny przeciwnej.

W 44. minucie za Kgosietsile'a Ntlhe wszedł Patrick Brough. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Ashley Hunter dla jedenastki Salford City. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zanotował Ibou Touray.

W 61. minucie Ashley Hunter został zmieniony przez Richarda Towella, co miało wzmocnić drużynę Salford City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Toma Beadlinga na Harrisona Bigginsa oraz Jaydena Reida na Diora Angusa. Niedługo później trener Salford City postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Luke'a Burgessa wszedł Jordan Turnbull, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Od 80. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

Di'Shon Bernard
44′ Kgosietsile Ntlhe
Ibou Touray
71′ Tom Beadling
Jason Lowe90′
71′ Jayden Reid
Bruno Miguel Carvalho Andrade76′
21′ Scott Quigley
Ian Henderson
Josh Lillis
Nicholas Hayes
Sam Hird
Jordan Turnbull75′
71′ Harrison Biggins
George Boyd
44′ Patrick Brough
Martin Smith83′ 90′
Jason Taylor
Richard Towell61′ 80′ 83′
71′ Dior Angus
Emmanuel Dieseruvwe

Tom Elliott76′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Salford City przyznał cztery.

Drużyna Barrow AFC wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.