Barrow AFC - Newport County AFC 2-1 (0-1). Liga angielska - 9. kolejka League Two

W spotkaniu 9. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 24 września, zespół Barrow AFC wygrał z Newport County 2-1 (0-1). Mecz na The Dunes Hotel Stadium w Barrow-in-Furness obejrzało 2 427 widzów.

9. kolejka Anglia - League Two
2021-09-24 20:45 | Stadion: The Dunes Hotel Stadium | Widzów: 2427 | Arbiter: Robert Madley
F. Azaz 10'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Newport County w 10. minucie spotkania, gdy Finn Azaz zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Alex Fisher.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Newport County.

W 53. minucie za Courtneya Bakera-Richardsona wszedł Jermaine Hylton. Po chwili trener Barrow AFC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Offrande'a Zanzalę. Na boisko wszedł Dimitri Sea, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Bramkarz Newport County wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 63. minucie gola wyrównującego strzelił Joshua Kay. Asystę przy bramce zaliczył Jordan Stevens.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Barrow AFC doszło do zmiany. George Williams wszedł za Joshuę Kaya. W następstwie utraty bramki trener Newport County postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Finna Azaza i na pole gry wprowadził napastnika Timmy'ego Abrahama. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Newport County doszło do zmiany. Priestley Farquharson wszedł za Matthew Dolana.

Niedługo później Joshua Gordon wywołał eksplozję radości wśród kibiców Barrow AFC, strzelając kolejnego gola w 78. minucie pojedynku. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Joseph Grayson.

W 80. minucie w jedenastce Barrow AFC doszło do zmiany. James Jones wszedł za Josepha Graysona. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Priestleyowi Farquharsonowi z Newport County. Była to 88. minuta starcia. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

James Anthony John Clarke
80′ Joseph Nicholas Grayson
Edward James Upson
 78′ Joshua Gordon
Aaron James Lewis
 63′ 69′ Joshua William Kay
Robbie James Willmott
Patrick John Brough
Finn Isaac Azaz  10′ 70′
Robbie Gotts
Alex Fisher
61′ Offrande Jolynold Serge Zanzala
Courtney Romello Baker-Richardson53′
Joshua Mark Lillis
Joseph David Day
Festus Arthur
Priestley Tyler Farquharson70′ 88′
80′ James Oliver Jones
Kevin Keith Ellison
Thomas White
Jermaine Samuel Hylton53′
69′ George Williams
Christopher Gaël Missilou
61′ Dimitri Disseka Sea
Timmy Abraham70′

Oliver Cooper

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Newport County przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.