Barrow AFC - Morecambe FC 1-2 (0-1). Liga angielska - 30. kolejka League Two

W spotkaniu 30. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 20 lutego, zespół Barrow AFC przegrał z Morecambe 1-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Progression Solicitors Stadium w Barrow-in-Furness.

30. kolejka Anglia - League Two
2021-02-20 16:00 | Stadion: Progression Solicitors Stadium | Arbiter: Thomas Bramall
K. Mellor 66'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Barrow AFC przebywa na dole tabeli zajmując 23. pozycję, za to jedenastka Morecambe zajmując siódme miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Morecambe.

Już w pierwszych minutach drużyna Barrow AFC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 21. minucie kartką został ukarany Oliver Banks, piłkarz gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Aaron Wildig wywołał eksplozję radości wśród kibiców Morecambe, zdobywając bramkę w 24. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Cole'a Stocktona.

W 26. minucie kartkę dostał James Jones z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Morecambe.

Na drugą połowę drużyna Barrow AFC wyszła w zmienionym składzie, za Jamesa Jonesa wszedł Mace Goodridge. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Morecambe: Samuelowi Lavelle'owi w 52. i Yannowi Songo'o w 63. minucie.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 65. minucie gola wyrównującego strzelił Scott Quigley. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Morecambe w 66. minucie spotkania, gdy Kelvin Mellor zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomagał Cole Stockton.

Po chwili trener Barrow AFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Luke James, a murawę opuścił Oliver Banks. A kibice Morecambe nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jordana Slewa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Cole Stockton. W 84. minucie za Liama Gibsona wszedł Steven Hendrie.

W 85. minucie boisko opuścili piłkarze Barrow AFC: Daniel Bramall, Bobby Thomas, a na ich miejsce weszli Neal Eardley, Tom Davies. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Kyle Letheren
85′ Neal Eardley
Kelvin Mellor  66′
26′ 46′ James Jones
Nathaniel Knight-Percival
85′ Tom Davies
Samuel Lavelle52′
Patrick Brough
Liam Gibson84′
21′ 75′ Oliver Banks
Aaron Wildig  24′
 65′ Scott Quigley
Cole Stockton80′
Josh Lillis
Mark Halstead
85′ Daniel Bramall
Steven Hendrie84′
Kgosietsile Ntlhe
Ryan Cooney
85′ Bobby Thomas
Alex Denny
46′ Mace Lewin Goodridge
Bradley Lyons
75′ Luke James
Jordan Slew80′

Liam McAlinden

Przewaga drużyny Barrow AFC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Morecambe w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.