Barrow AFC - Harrogate Town FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 33. kolejka League Two

2 marca na Progression Solicitors Stadium w Barrow-in-Furness odbyło się spotkanie 33. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Barrow AFC i Harrogate Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Harrogate Town 1-0.

J. Muldoon 84'

Drużyna Barrow AFC przed meczem zajmowała 23. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Harrogate Town.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Harrogate Town: Lloydowi Kerry'emu w 28. i Williamowi Smithowi w 45. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie Oliver Banks został zmieniony przez Chrisa Taylora. W tej samej minucie w zespole Barrow AFC doszło do zmiany. Jamie Devitt wszedł za Kgosietsile'a Ntlhe.

Chwilę później trener Harrogate Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Marka Becka. Na boisko wszedł Aaron Martin, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 64. minucie boisko opuścili zawodnicy Harrogate Town: Josh Falkingham, Jack Muldoon, a na ich miejsce weszli Lloyd Kerry, Josh March.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Jack Muldoon dla jedenastki Harrogate Town. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Josh Falkingham.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Patrickowi Brough z Barrow AFC. W następstwie utraty gola trener Barrow AFC postanowił zagrać agresywniej. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia zmienił pomocnika Bradleya Barry'ego i na pole gry wprowadził napastnika Mikaela Ndjolego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Warren Matthew Burrell
86′ Patrick Brough
Daniel Jones
59′ Oliver Banks
Simon Power
90′ Bradley Barry
George Thomson
59′ Kgosietsile Ntlhe
Melvin Minter
59′ Jamie Devitt
Edward Francis
Dion Donohue
Josh Falkingham64′
Mace Lewin Goodridge
Jake Lawlor
59′ Chris Taylor
Aaron Martin63′
90′ Mikael Ndjoli
Jack Muldoon64′  84′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Harrogate Town pokazał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.