Barnsley FC - Swansea City AFC 0-2 (0-1). Liga angielska - 24. kolejka Championship

W spotkaniu 24. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 16 stycznia, jedenastka Barnsley FC przegrała ze Swansea City 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Oakwell. Na boisku mogliśmy zobaczyć Michała Helika występującego w Barnsley FC (”The Tykes”).

J. Lowe 55'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się dziewiąta i druga drużyna Championship.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Swansea City wygrał aż cztery razy, zremisował pięć, nie przegrywając żadnego meczu.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Swansea City w 45. minucie spotkania, gdy Benjamin Cabango strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Connora Robertsa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Swansea City.

Zespół Barnsley FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Jamal Lowe. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Po chwili trener Barnsley FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Romal Palmer, a murawę opuścił Herbie Kane. W 63. minucie w zespole Barnsley FC doszło do zmiany. Carlton Morris wszedł za Conora Chaplina. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Mads Andersen z jedenastki gospodarzy.

W 84. minucie za Victora Adeboyejo wszedł Luke Thomas. W tej samej minucie w zespole Barnsley FC doszło do zmiany. Toby Sibbick wszedł za Michaela Sollbauera. W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Jamalowi Lowe'owi, piłkarzowi gości.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Freddie Woodman
84′ Michael Sollbauer
Kyle Naughton
82′ Mads Juel Andersen
Connor Roberts
62′ Herbie Kane
Jake Bidwell
Callum Styles
Jay Fulton
84′ Victor Adeboyejo
Korey Smith
Cauley Woodrow
Andre Ayew
63′ Conor Chaplin
Jamal Lowe  55′ 90′
Bradley Collins
Ben Hamer
Clarke Oduor
Joël Latibeaudiere
84′ Toby Peter Sibbick
George Byers
Dominik Frieser
Jordan Garrick
Jasper Moon
Ryan Manning
62′ Romal Palmer
Wayne Routledge
84′ Luke Thomas
Oliver Cooper
63′ Carlton Morris
Liam Cullen
Patrick Schmidt
Yan Dhanda

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna Barnsley FC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości nie skorzystała ze zmian.