Barnsley FC - Swansea City AFC 0-1 (0-1). Liga angielska - Championship

17 maja na Oakwell odbył się mecz rozgrywek angielskiej Championship pomiędzy drużynami Barnsley FC i Swansea City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Swansea City 1-0. Starcie obejrzało 3 787 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Michała Helika występującego w Barnsley FC (”The Tykes”).

A. Ayew 39'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Swansea City wygrał aż pięć razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Swansea City w 39. minucie spotkania, gdy Andre Ayew strzelił pierwszego gola. To już siedemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Kyle Naughton.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Swansea City.

Na drugą połowę zespół Barnsley FC wyszedł w zmienionym składzie, za Dominika Friesera wszedł Carlton Morris. Jedyną kartkę w meczu dostał Andre Ayew ze Swansea City. Była to 52. minuta pojedynku.

Trener Swansea City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Wayne Routledge, a murawę opuścił Liam Cullen. W 78. minucie Romal Palmer zastąpił Jordana Williamsa. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Barnsley FC doszło do zmiany. Victor Adeboyejo wszedł za Daryla Dike'a.

Jake Bidwell
78′ Romal Palmer
Jay Fulton
Alex Mowatt
Conor Hourihane
Callum Styles
Matt Grimes
46′ Dominik Frieser
Andre Ayew  39′ 52′
88′ Daryl Dike
Connor Roberts
78′ Jordan Williams
Ryan Manning
Jasper Moon
Wayne Routledge69′
88′ Victor Adeboyejo
Korey Smith
Conor Chaplin
Yan Dhanda
46′ Carlton Morris
Morgan Whittaker

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Swansea City przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Barnsley FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.