Barnsley FC - Stoke City FC 2-0 (1-0). Liga angielska - 32. kolejka Championship

W meczu 32. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 24 lutego, jedenastka Barnsley FC wygrała ze Stoke City 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Oakwell. Na boisku mogliśmy zobaczyć Michała Helika występującego w Barnsley FC (”The Tykes”).

D. Dike 90'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Stoke City (”Garncarze”) zajmował dziewiąte, natomiast jedenastka Barnsley FC - 10. miejsce.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków zespół Stoke City wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Danny Batth z drużyny gości. Była to ósma minuta meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Callum Styles.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Barnsley FC.

W 50. minucie Jordan Thompson został zmieniony przez Joe Allena. W tej samej minucie trener Stoke City postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Sam Vokes, a murawę opuścił Steven Fletcher.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Barnsley FC doszło do zmiany. Daryl Dike wszedł za Carltona Morrisa. Kibice Barnsley FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Victora Adeboyejo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Dominik Frieser. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugą bramkę. Między 69. a 85. minutą, boisko opuścili ”The Tykes”: Romal Palmer, Cauley Woodrow, Toby Sibbick, na ich miejsce weszli: Aapo Halme, Conor Chaplin, Michael Sollbauer. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Josha Tymona, Toma Smitha, Jacoba Browna zajęli: Jack Clarke, Jordan Cousins, Tashan Oakley-Boothe.

W 76. minucie kartkę dostał John Obi z ”Garncarzy”.

Drużyna ”Garncarzy” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W doliczonym czasie gry wpakował piłkę do siatki rywali Daryl Dike. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Conor Chaplin.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Nicka Powella, piłkarza gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Angus Gunn
85′ Toby Peter Sibbick
Rhys Norrington-Davies
69′ Romal Palmer
John Obi Mikel76′
Alex Mowatt
Jacob Brown83′
 9′ Callum Styles
Josh Tymon74′
62′ Dominik Frieser
Jordan Thompson50′
85′ Cauley Woodrow
Nick Powell90′
62′ Carlton Morris
Steven Fletcher50′
Jack Walton
Adam Davies
69′ Aapo Halme
James Chester
Clarke Oduor
William Forrester
85′ Michael Sollbauer
Joe Allen50′
Jordan Williams
Jordan Cousins75′
Herbie Kane
Tashan Oakley-Boothe83′
62′ Victor Adeboyejo
Jack Clarke74′
85′ Conor Chaplin
Christian Norton
62′  90′ Daryl Dike
Sam Vokes50′

Sędzia nie ukarał zawodników Barnsley FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.