Barnsley FC - Norwich City 2-2 (2-1). Liga angielska - 46. kolejka Championship

8 maja na Oakwell odbył się mecz 46. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Barnsley FC i Norwich City. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Michała Helika z Barnsley FC (”The Tykes”) oraz Przemysława Płachety z Norwich City (”Kanarki”).

A. Idah 53'

Było to starcie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się szósta i pierwsza drużyna Championship.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 meczów jedenastka Norwich City wygrała 13 razy i zanotowała cztery porażki oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie kartkę dostał Conor Chaplin, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Barnsley FC w 24. minucie spotkania, gdy Cauley Woodrow zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Carltona Morrisa.

Zespół gospodarzy krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ jedenastka Norwich City doprowadziła do remisu. Gola strzelił Emiliano Buendía. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Maximillian Aarons.

Niedługo później Conor Chaplin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Barnsley FC, strzelając kolejnego gola w 43. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Callum Styles.

W następstwie utraty gola trener Norwich City postanowił zagrać agresywniej. W 52. minucie zmienił pomocnika Kennego McLeana i na pole gry wprowadził napastnika Adama Idaha, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Piłkarze Norwich City szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie wynik ustalił Adam Idah. Asystę przy golu zanotował Todd Cantwell.

Chwilę później trener Barnsley FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Dominik Frieser, a murawę opuścił Conor Chaplin. W tej samej minucie Carlton Morris został zmieniony przez Victora Adeboyejo. Między 55. a 87. minutą, boisko opuścili ”The Tykes”: Cauley Woodrow, Jasper Moon, Toby Sibbick, na ich miejsce weszli: Daryl Dike, Jordan Williams, Liam Kitching. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jordana Hugilla, Todda Cantwella, Alexandra Tetteya zajęli: Kieran Dowell, Onel Hernández, Jakob Sørensen.

Między 63. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Tim Krul
66′ 82′ Toby Peter Sibbick
Dimitris Giannoulis
63′ Romal Palmer
Alexander Banor Tettey87′
 43′ 17′ 55′ Conor Mark Chaplin
Emiliano Buendía  26′ 90′
55′ Carlton Morris
Todd Cantwell87′
67′ Jasper Moon
Kenny McLean52′
Callum Styles
Mario Vrančić
 24′ 55′ Cauley Woodrow
Jordan Hugill72′
Jack Walton
Oerjan Haskjold Nyland
Aapo Halme
Bali Mumba
82′ Liam Kitching
Xavier Quintillà Guasch
Clarke Oduor
Kieran Dowell72′
Michael Sollbauer
Onel Lázaro Hernández Mayea87′
67′ Jordan Williams
Przemysław Płacheta
55′ Dominik Frieser
Jakob Lungi Sørensen87′
55′ Victor Adeboyejo
Marco Stiepermann
55′ Daryl Dike
Adam Uche Idah52′  53′

Przewaga drużyny Norwich City w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zespół Barnsley FC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Norwich City przyznał jedną.

Drużyna ”The Tykes” w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.