Barnsley FC - Huddersfield Town FC 2-1 (1-1). Liga angielska - 21. kolejka Championship

W starciu 21. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 26 grudnia, jedenastka Barnsley FC wygrała z Huddersfield Town 2-1 (1-1). Mecz odbył się na Oakwell. W tym meczu aż dwa gole strzelił Michał Helik.

R. Edmonds-Green 13'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków jedenastka Huddersfield Town (”The Terriers”) wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Rarmani Edmonds-Green wywołał eksplozję radości wśród kibiców Huddersfield Town, zdobywając bramkę w 13. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Carel Eiting.

Drużyna Barnsley FC (”The Tykes”) wyrównała wynik meczu. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Helik.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Michałowi Helikowi z ”The Tykes”. Była to 30. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 60. minucie za Dominika Friesera wszedł Victor Adeboyejo. Niedługo później trener Huddersfield Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Carela Eitinga. Na boisko wszedł Alex Pritchard, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Chwilę później trener ”The Tykes” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Herbie Kane, a murawę opuścił Matty James.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Barnsley FC w 90. minucie spotkania, gdy Michał Helik strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Mads Andersen.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Rarmani River Miguel Joseph Edmonds-Green  13′
 21′, 90′ 30′ Michał Helik
Mouhamado-Naby Sarr
Callum Brittain
Harry Toffolo
73′ Matty James
Carel Willem Hendrik Eiting71′
87′ Alex Mowatt
Lewis O'Brien
Callum Styles
Jonathan Hogg
60′ Dominik Frieser
Isaac Mbenza81′
87′ Cauley Woodrow
Fraizer Campbell
74′ Conor Mark Chaplin
Juninho Bacuna
Bradley Collins
Ben Hamer
Clarke Oduor
Jaden Wavey Brown
73′ Herbie Kane
Romoney Crichlow
Jasper Moon
Demeaco Duhaney
87′ Romal Palmer
Alex David Pritchard71′
74′ Luke Gerald Michael Thomas
Alejandro Vallejo Mínguez
60′ Victor Adeboyejo
Adama Salimou Diakhaby81′
87′ George Miller
Kian Harratt
Patrick Schmidt
Aaron Rowe

Sędzia nie ukarał zawodników Huddersfield Town żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka ”The Terriers” w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.