Barnsley FC - Blackburn Rovers FC 2-1 (0-0). Liga angielska - 30. kolejka Championship

17 lutego na Oakwell odbył się pojedynek 30. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Barnsley FC i Blackburnu Rovers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Barnsley FC 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Michała Helika występującego w Barnsley FC (”The Tykes”).

A. Armstrong 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów jedenastka Barnsley FC wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Barnsley FC wyszedł w zmienionym składzie, za Calluma Stylesa wszedł Jordan Williams. W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Madsowi Andersenowi, zawodnikowi Barnsley FC.

W 55. minucie Victor Adeboyejo został zastąpiony przez Carltona Morrisa. W tej samej minucie w jedenastce Barnsley FC doszło do zmiany. Daryl Dike wszedł za Cauleya Woodrowa. Kibice Barnsley FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dominika Friesera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Conor Chaplin. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

W 64. minucie w zespole Barnsley FC doszło do zmiany. Herbie Kane wszedł za Romala Palmera.

Tymczasem to ”The Tykes” otworzyli wynik. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Carlton Morris. Asystę zanotował Alex Mowatt.

Chwilę później trener Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Tyrhys Dolan, a murawę opuścił Elliott Bennett. W 83. minucie kartkę otrzymał Taylor Harwood-Bellis z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Barnsley FC w 90. minucie spotkania, gdy Alex Mowatt zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Carlton Morris.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Adam Armstrong. To już dziewiętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Harvey Elliott.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Taylor Harwood-Bellis83′
53′ Mads Juel Andersen
Darragh Lenihan
Michał Helik
Jarrad Branthwaite
Callum Brittain
Barry Douglas
64′ Romal Palmer
Lewis Travis84′
55′ Conor Chaplin
Elliott Bennett76′
55′ Victor Adeboyejo
Sam Gallagher87′
 90′ Alex Mowatt
Stewart Downing76′
46′ Callum Styles
Bradley Dack76′
55′ Cauley Woodrow
John Buckley
46′ Jordan Williams
Jacob Davenport
55′ Dominik Frieser
Tyrhys Dolan76′
64′ Herbie Kane
Harvey Elliott76′
Jasper Moon
Corry Evans76′
55′ Daryl Dike
Joe Rothwell84′
55′  72′ Carlton Morris
Ben Brereton87′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.