AFC Wimbledon - Wigan Athletic FC 0-2 (0-0). Liga angielska - 15. kolejka League One

23 października na The Cherry Red Records Stadium w Londynie odbyło się starcie 15. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Wimbledon i Wigan Athletic. Mecz zakończył się zwycięstwem Wigan Athletic 2-0. Na stadionie stawiło się 7 979 widzów.

15. kolejka Anglia - League One
2021-10-23 16:00 | Stadion: The Cherry Red Records Stadium | Widzów: 7979 | Arbiter: Oliver Yates
AFC Wimbledon
Wigan Athletic FC
0
2
P. Kalambayi 50' (samob.)
J. McClean 54'

Drużyna Wigan Athletic (”The Latics”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Wigan Athletic: Kellandowi Wattsowi w 34. i Jamesowi McCleanowi w 40. minucie.

W 50. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Wimbledon Paul Kalambayi.

Zespół Wimbledon ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik na 0-2 podwyższył James McClean. Przy strzeleniu gola pomagał Callum Lang.

W 61. minucie kartkę dostał Tendayi Darikwa z jedenastki gości. Niedługo później trener Wimbledon postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Ethan Chislett, a murawę opuścił Ayoub Assal. W tej samej minucie Callum Lang został zastąpiony przez Gwiona Edwardsa.

W tej samej minucie w drużynie Wimbledon doszło do zmiany. Henry Lawrence wszedł za Cheye Alexandra. A kibice ”The Latics” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gavina Masseya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić James McClean. W 81. minucie Jack Rudoni został zmieniony przez Paula Osewa, co miało wzmocnić drużynę Wimbledon. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Williama Keane'a na Stephena Humphrysa.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Benjamin Paul Amos
74′ Cheye Alexander
Max Mcauley Power
50′ (samob.) Paul Kalambayi
Thomas Keith Naylor
81′ Jack Rudoni
Callum Joseph Lang74′
74′ Ayoub Assal
Curtis Anthony Tilt
81′ Paul Asiedu Osew
Gwion Dafydd Rhys Edwards74′
74′ Ethan Chislett
Gavin Alexander Massey77′
74′ Henry Lawrence
Stephen Peter Humphrys90′
Quaine Bartley
Jordan Lewis Jones

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Wigan Athletic pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.