AFC Wimbledon - Sheffield Wednesday FC 2-2 (0-1). Liga angielska - 13. kolejka League One

16 października na The Cherry Red Records Stadium w Londynie odbył się mecz 13. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Wimbledon i Sheffield Wednesday. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

13. kolejka Anglia - League One
2021-10-16 16:00 | Stadion: The Cherry Red Records Stadium | Widzów: 8224 | Arbiter: Chris Sarginson
L. Gregory 13',61'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sheffield Wednesday w 13. minucie spotkania, gdy Lee Gregory strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Barry Bannan.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Cheyenne'owi Dunkleyowi z Sheffield Wednesday. Była to 27. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sheffield Wednesday.

W 61. minucie w drużynie Wimbledon doszło do zmiany. Aaron Presley wszedł za Adedapa Awokoyę-Mebude'a.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Lee Gregory z Sheffield Wednesday. W 62. minucie za Ethana Chisletta wszedł Luke McCormick.

Bramkarz Sheffield Wednesday wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Nesta Guinness-Walker.

W 70. minucie Fisayo Dele-Bashiru został zmieniony przez Saida Berahino, co miało wzmocnić jedenastkę Sheffield Wednesday. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cheye Alexandra na Henry'ego Lawrence'a.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Wimbledon przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie wyrównującego gola dla zespołu Wimbledon strzelił Jack Rudoni. Asystę przy bramce zaliczył Luke McCormick.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Jadena Browna, zawodnika gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Joseph Charles Wildsmith
76′ Cheye Alexander
Dominic Iorfa
Paul Kalambayi
Liam Jordan Palmer
Benjamin John Heneghan
Cheyenne Dunkley27′
 67′ Nesta Guinness-Walker
Jack Paul Hunt
Alexander James Woodyard
Lewis Wing
Ayoub Assal
Barry Ryan Bannan
61′ Adedapo Paul Oluwaseun Awokoya-Mebude
Jaden Wavey Brown90′
Anthony Hartigan
Fisayo Dele-Bashiru70′
62′ Ethan Chislett
Callum Thomas Owen Paterson
 84′ Jack Rudoni
Theodor Alexander Corbeanu
76′ Henry Lawrence
Florian Kamberi
62′ Luke Philip McCormick
Olamide Shodipo
61′ Aaron Presley
Sylla Sow

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Sheffield Wednesday przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Sheffield Wednesday w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.