Reklama

Reklama

AFC Wimbledon - Oxford United FC 2-1 (0-0). Liga angielska - 43. kolejka League One

20 kwietnia na Plough Lane w Londynie odbył się pojedynek 43. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Wimbledon i Oxford Utd. Mecz zakończył się zwycięstwem Wimbledon 2-1.

20 kwietnia  na Plough Lane w Londynie odbył się pojedynek  43. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Wimbledon  i Oxford Utd. Mecz zakończył się zwycięstwem Wimbledon 2-1.

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Wimbledon przebywa na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to zespół Oxford Utd zajmując szóste miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań zespół Oxford Utd wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Reklama

Na początku drugiej połowy to piłkarze Oxford Utd otworzyli wynik. W 52. minucie bramkę zdobył Josh Ruffels. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Olamide Shodipo.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joe Pigotta, piłkarza Wimbledon. Po godzinie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska James Henry osłabiając tym samym drużynę Oxford Utd. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Joe Pigott. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie.

Kibice Wimbledon nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ryana Longmana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Ayoub Assal. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę.

Szybko po stracie gola zespół Wimbledon trafił do bramki rywala. W 64. minucie wynik ustalił Alex Woodyard.

W 67. minucie Matt Taylor zastąpił Sama Winnalla. W tej samej minucie trener Oxford Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Daniel Agyei, a murawę opuścił Olamide Shodipo. Od 77 minuty boisko opuścili zawodnicy Oxford Utd: Elliott Lee, Mark Sykes, Cameron Brannagan, na ich miejsce weszli: Anthony Forde, James Hanson, Álex Gorrín. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jacka Rudoniego, Olliego Palmera zajęli: Shane McLoughlin, Paul Osew.

W 82. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Neście Guinnessowi-Walkerowi z Wimbledon. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Piłkarze Oxford Utd dostali w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna Wimbledon w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Oxford Utd w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.

Już w najbliższą sobotę drużyna Oxford Utd rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Plymouth Argyle FC. Tego samego dnia Ipswich Town będzie gościć drużynę Wimbledon.

Reklama

Reklama

Reklama