AFC Wimbledon - Fleetwood Town FC 2-2 (0-1). Liga angielska - 20. kolejka League One

27 listopada na The Cherry Red Records Stadium w Londynie odbyło się starcie 20. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Wimbledon i Fleetwood Town. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 7 405 widzów.

20. kolejka Anglia - League One
2021-11-27 16:00 | Stadion: The Cherry Red Records Stadium | Widzów: 7405 | Arbiter: Robert Madley
C. Johnson 84'

Był to mecz zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 18. i 22. jedenastka League' Onego.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć drużyna Wimbledon wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jaya Matete'a z Fleetwood Town, a w 25. minucie Benjamina Heneghana z drużyny przeciwnej.

Nieoczekiwanie piłkarze Fleetwood Town nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 35. minucie Gerard Garner dał prowadzenie swojej jedenastce. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fleetwood Town.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Ayoub Assal. Asystę zanotował Luke McCormick.

W 68. minucie Paul Osew został zastąpiony przez Henry'ego Lawrence'a.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Wimbledon przyniosły efekt bramkowy. W 79. minucie Luke McCormick dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Oliver Palmer.

Drużyna Wimbledon krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Callum Johnson. Asystę przy golu zanotował Patrick Lane.

Kibice Wimbledon nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aarona Presleya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Oliver Palmer. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Wimbledon doszło do zmiany. Ethan Chislett wszedł za Luke'a McCormicka. Chwilę później trener Fleetwood Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Ryan Edmondson, a murawę opuścił Shayden Morris.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Ryan Edmondson, zawodnik gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Alexander Thomas Cairns
68′ Paul Asiedu Osew
Callum Charles Johnson  84′
25′ Benjamin John Heneghan
Patrick Lane
 53′ Ayoub Assal
Jay Matete23′
Jack Rudoni
Daniel Thomas Batty
Anthony Hartigan
Shayden Morris89′
 79′ 85′ Luke Philip McCormick
Gerard Garner  35′
85′ Oliver James Palmer
Callum Damian Peter Morton
Zaki Nazih Oualah
Billy Francis Crellin
Luke Jenkins
Max Oliver Clark
85′ Ethan Chislett
Conor Gerard McLaughlin71′
68′ Henry Lawrence
Harrison Biggins73′
George Owen Marsh
Dylan Boyle
Adedapo Paul Oluwaseun Awokoya-Mebude
Carl Robert Johnston
85′ Aaron Presley
Ryan David Edmondson89′ 90′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Fleetwood Town przyznał dwie.