AFC Wimbledon - Charlton Athletic FC 2-2 (1-2). Liga angielska - 37. kolejka League One

W pojedynku 37. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 20 marca, zespół Wimbledon zremisował z Charltonem Athletic 2-2 (1-2). Mecz odbył się na Plough Lane w Londynie.

D. Jaiyesimi 20'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Wimbledon przebywa na dole tabeli zajmując 22. pozycję, za to drużyna Charltonu Athletic (”The Addicks”) zajmując szóste miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka ”The Addicks” wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W piątej minucie za Conora Washingtona wszedł Diallang Jaiyesimi.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie Jayden Stockley dał prowadzenie swojej jedenastce. W zdobyciu bramki pomógł Liam Millar.

Zawodnicy Wimbledon szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 15. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ryan Longman. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Joe Pigotta.

Szybko po stracie gola drużyna ”The Addicks” znów objęła prowadzenie. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Diallang Jaiyesimi. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Liam Millar.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Wimbledon postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Ayouba Assala. Na boisko wszedł Jack Rudoni, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole Wimbledon doszło do zmiany. Nesta Guinness-Walker wszedł za Luke'a O'Neilla.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Wimbledon przyniosły efekt bramkowy. Gola na 2-2 strzelił ponownie w 65. minucie Ryan Longman.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Jaakkowi Oksanenowi z drużyny Wimbledon. W tej samej minucie trener ”The Addicks” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Chukwuemeka Aneke, a murawę opuścił Liam Millar. W 81. minucie kartką został ukarany Chukwuemeka Aneke, zawodnik ”The Addicks”.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Benjamin Paul Amos
64′ Luke O'Neill
Albie Robert Morgan78′
 15′, 65′ Ryan Longman
Andrew Shinnie
64′ Ayoub Assal
Jake Dane Forster-Caskey
68′ Jaakko Oksanen
Ashley Maynard-Brewer
64′ Nesta Guinness-Walker
Abdulyussuf Adedeji Adeniyi Oshilaja
Paul Asiedu Osew
Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke68′ 81′
Ethan Chislett
Darren Antony Pratley78′
64′ Jack Rudoni
Benjamin Watson
Shane Daniel McLoughlin
Diallang Jaiyesimi5′  20′ 79′
Oliver James Palmer
Ronnie Schwartz Nielsen79′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół Wimbledon w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Charltonu Athletic wymieniła czterech zawodników.