AFC Bournemouth - Stoke City FC 0-2 (0-1). Liga angielska - 46. kolejka Championship

W meczu 46. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 8 maja, zespół Bournemouth przegrał ze Stoke City 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Vitality Stadium.

T. Smith 52'

Jedenastka Bournemouth (”The Cherries”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Bournemouth.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Steve'owi Cookowi z zespołu gospodarzy. Była to szósta minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Stoke City (”Garncarze”) w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył William Forrester.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Stoke City.

W 48. minucie sędzia przyznał kartkę Danny'emu Batthowi z Stoke City.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”Garncarzy”, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie drugą bramkę dla ”Garncarzy” zdobył Tom Smith. Asystę zanotował Sam Clucas.

W 55. minucie Ben Pearson został zmieniony przez Rodriga Riquelmego. W 61. minucie arbiter pokazał kartkę Philipowi Billingowi, piłkarzowi gospodarzy. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Bournemouth doszło do zmiany. Chris Mepham wszedł za Steve'a Cooka.

Na murawie, jak to często zdarzało się Bournemouth w tym sezonie, pojawił się Jack Stacey, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Adama Smitha. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie w drużynie Bournemouth doszło do zmiany. Shane Long wszedł za Philipa Billinga. A kibice Stoke City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sama Vokesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 24 razy. Murawę musiał opuścić Jacob Brown.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Stoke City doszło do zmiany. Christian Norton wszedł za Rabbiego Matondo. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Adam Davies
75′ Adam Smith
Tom Smith  52′
Cameron Carter-Vickers
William Forrester  36′
6′ 69′ Steve Cook
John Obi Mikel
55′ Ben Pearson
Rabbi Matondo90′
61′ 75′ Philip Billing
Jacob Brown90′
Dominic Solanke
Josh Tymon
Mark Travers
Josef Bursik
69′ Chris Mepham
Kieran Coates
Diego Rico Salguero
Edward Jones
75′ Jack Stacey
Lewis Macarai
55′ Rodrigo Riquelme Reche
Tom Sparrow
Jack Wilshere
Connor Taylor
Jaidon Anthony
Dan Malone
75′ Shane Long
Christian Norton90′
Sam Surridge
Sam Vokes90′

Przewaga drużyny ”The Cherries” w posiadaniu piłki była ogromna (75 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Stoke City przyznał jedną.

Jedenastka Bournemouth w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.