AFC Bournemouth - Preston North End FC 2-3 (0-1). Liga angielska - 15. kolejka Championship

1 grudnia na Vitality Stadium odbył się mecz 15. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Bournemouth i Prestonu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Prestonu 3-2.

P. Bauer 68'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Prestonu (”The Lilywhites”) otworzyli wynik. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Tom Barkhuizen. Asystę przy bramce zaliczył Daniel Johnson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”The Lilywhites”.

Na drugą połowę drużyna Bournemouth (”The Cherries”) wyszła w zmienionym składzie, za Rodriga Riquelmego wszedł Sam Surridge.

Zespół Bournemouth ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W pierwszych minutach drugiej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Scott Sinclair. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Sean Maguire.

W 66. minucie arbiter pokazał kartkę Lewisowi Cookowi z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Prestonu w 68. minucie spotkania, gdy Patrick Bauer zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomagał Daniel Johnson.

W 71. minucie Junior Stanislas zastąpił Jaidona Anthony'ego. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Lloyd Kelly, Philip Billing, a na ich miejsce weszli Diego Rico, Lewis Cook.

Zawodnicy Bournemouth szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie pierwszą bramkę dla jedenastki Bournemouth zdobył Junior Stanislas.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bena Daviesa z ”The Lilywhites”, a w 79. minucie Jeffersona Lermę z drużyny przeciwnej.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Sam Surridge. Bramka padła po podaniu Jaidona Anthony'ego.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Emil Riis, Brad Potts, Tom Bayliss, Paul Huntington, a na ich miejsce weszli Tom Barkhuizen, Sean Maguire, Daniel Johnson, Patrick Bauer. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej drugiej minucie starcia, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Benowi Pearsonowi i Ryanowi Ledsonowi. Drużynie ”The Cherries” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Prestonu.

Ben Davies73′
71′ Diego Rico Salguero
Joe Rafferty
79′ Jefferson Andrés Lerma Solís
Ben Pearson90′
 71′ 71′ Junior Stanislas
Tom Barkhuizen  16′ 90′
66′ 71′ Lewis Cook
Scott Sinclair  49′
David Brooks
Ryan Ledson90′
Dominic Solanke
Daniel Johnson90′
46′ Rodrigo Riquelme Reche
Sean Maguire90′
Mark Travers
Connor Ripley
71′ Lloyd Kelly
Paul Huntington90′
Jack Simpson
Jordan Storey
71′ Philip Billing
Jacob Holland-Wilkinson
71′ Jaidon Anthony
Emil Riis Jakobsen90′
46′  86′ Sam Surridge
Jayden Stockley

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.