AFC Bournemouth - Middlesbrough FC 3-1 (1-0). Liga angielska - 39. kolejka Championship

2 kwietnia na Vitality Stadium odbyło się starcie 39. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Bournemouth i Middlesbrough FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bournemouth 3-1.

D. Watmore 63'

Zespół Bournemouth (”The Cherries”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała siódme miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Bournemouth wygrała jeden raz, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bournemouth w 14. minucie spotkania, gdy Philip Billing zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Arnaut Groeneveld.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bournemouth.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Philipowi Billingowi, zawodnikowi gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się ”The Cherries” w tym sezonie, pojawił się Jack Stacey, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 60. minucie Juniora Stanislasa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Zespół gospodarzy długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 49 minut, jednak drużyna Middlesbrough FC doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Duncan Watmore. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Yannick Bolasie.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Bournemouth przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie Jefferson Lerma dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 67. minucie Jack Wilshere zastąpił Bena Pearsona. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Patrick Coleman z zespołu gości. W tej samej minucie w jedenastce Middlesbrough FC doszło do zmiany. Hayden Coulson wszedł za Nathaniela Mendeza-Lainga.

Chwilę później trener ”Boro” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Ashley Fletcher, a murawę opuścił Yannick Bolasie. W 79. minucie kartką został ukarany Adam Smith, zawodnik Bournemouth.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”The Cherries”, zdobywając kolejną bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Dominic Solanke. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Marc Bola z ”Boro”. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Marcus Bettinelli
79′ Adam Smith
Marc Bola90′
67′ Jack Wilshere
Nathaniel Mendez-Laing69′
60′ Junior Stanislas
Sam Morsy
Arnaut Danjuma Groeneveld
Yannick Bolasie Yala74′
 66′ Jefferson Andrés Lerma Solís
Jonathan Howson
 14′ 59′ Philip Billing
Neeskens Kebano86′
 83′ 86′ Dominic Solanke
Djed Spence
60′ Jack Stacey
Marvin Nicholas Johnson86′
67′ Ben Pearson
George Alan Saville
Rodrigo Riquelme Reche
Chuba Akpom86′
Jaidon Anthony
Josh Coburn
86′ Shane Long
Ashley Fletcher74′
Sam Surridge

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Middlesbrough FC w drugiej połowie dokonała czterech zmian.