AFC Bournemouth - Luton Town FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 24. kolejka Championship

W spotkaniu 24. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 16 stycznia, zespół Bournemouth przegrał z Lutonem Town 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Vitality Stadium.

K. Dewsbury-Hall 67'

Zespół Bournemouth (”The Cherries”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół ”The Cherries” próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 26. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jefferson Lerma osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

W 34. minucie za Toma Lockyera wszedł Kal Naismith. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedynego gola meczu strzelił Kiernan Dewsbury-Hall dla zespołu Lutonu Town. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Harry Cornick.

Trener Bournemouth wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sama Surridge'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Joshua Kojo. W 70. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Philip Billing, Lloyd Kelly, a na ich miejsce weszli Diego Rico, Jack Stacey. Po chwili trener Lutonu Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Jordan Clark, a murawę opuścił Harry Cornick.

Między 81. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Bournemouth: Adam Smith, David Brooks, na ich miejsce weszli: Rodrigo Riquelme, Jaidon Anthony. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jamesa Breego, Jamesa Collinsa zajęli: Matthew Pearson, Danny Hylton. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał żółtymi kartkami Philipa Billinga z ”The Cherries” i Matthew Pearsona, Dannego Hyltona z drużyny gości.

James Bree87′
70′ Diego Rico Salguero
Tom Lockyer34′
Cameron Carter-Vickers
Sonny Bradley
26′ Jefferson Andrés Lerma Solís
Daniel Potts
70′ Jack Stacey
Glen Rea
Lewis Cook
Luke David Berry
81′ Adam Smith
Kiernan Dewsbury-Hall  67′
81′ David Brooks
Pelly Ruddock Mpanzu
Dominic Solanke
Harry Cornick77′
70′ Joshua Christian Kojo King
James Collins87′
Will Dennis
James Shea
70′ Lloyd Kelly
Matthew Pearson87′ 90′
Chris Mepham
Jordan Clark77′
Jack Benjamin Simpson
Kazenga LuaLua
70′ 90′ Philip Billing
George Moncur
Gavin Kilkenny
Joseff Morrell
81′ Rodrigo Riquelme Reche
Kal Naismith34′
81′ Jaidon Anthony
Danny Hylton87′ 90′
70′ Sam Surridge
Sam Nombe

Przewaga zespołu Bournemouth w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Lutonu Town wymieniła czterech graczy.