AFC Bournemouth - Huddersfield Town FC 5-0 (3-0). Liga angielska - 18. kolejka Championship

W pojedynku 18. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 12 grudnia, zespół Bournemouth wysoko wygrał z Huddersfield Town 5-0 (3-0). Mecz na Vitality Stadium obejrzało 2 000 widzów.

18. kolejka Anglia - Championship
2020-12-12 16:00 | Stadion: Vitality Stadium | Widzów: 2000 | Arbiter: Oliver Langford
S. Surridge 70'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Bournemouth (”The Cherries”) wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie Dominic Solanke dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował David Brooks.

W 13. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dominic Solanke z Bournemouth. Asystę zanotował Jefferson Lerma.

Po kwadransie gry arbiter pokazał kartkę Davidowi Brooksowi z Bournemouth.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bournemouth w 21. minucie spotkania, gdy David Brooks strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Dominic Solanke.

W 38. minucie sędzia pokazał kartkę Harry'emu Toffolo, piłkarzowi gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna ”The Terriers” wyszła w zmienionym składzie, za Bena Hamera wszedł Ryan Schofield. W 53. minucie Jaden Brown został zmieniony przez Brahimę Diarrę.

W 56. minucie w jedenastce Huddersfield Town doszło do zmiany. Isaac Mbenza wszedł za Danny'ego Warda. Po chwili trener Bournemouth postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Dan Gosling, a murawę opuścił David Brooks. W tej samej minucie w drużynie ”The Cherries” doszło do zmiany. Sam Surridge wszedł za Philipa Billinga.

Dopiero w drugiej połowie Junior Stanislas wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Cherries”, zdobywając kolejną bramkę w 67. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Lloyda Kelly'ego.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 70. minucie wynik ustalił Sam Surridge. Sytuację bramkową stworzył Dan Gosling.

Między 71. a 87. minutą, boisko opuścili ”The Cherries”: Dominic Solanke, Junior Stanislas, Adam Smith, na ich miejsce weszli: Rodrigo Riquelme, Ajani Burchall, Jordan Zemura. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lewisa O'Briena, Harry'ego Toffolo zajęli: Álex Vallejo, Romoney Crichlow. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-0.

Mouhamado-Naby Sarr
87′ Adam Smith
Harry Toffolo38′ 72′
Jefferson Andrés Lerma Solís
Alex David Pritchard
64′ Philip Billing
Juninho Bacuna
 67′ 87′ Junior Stanislas
Lewis O'Brien72′
Lewis Cook
Adama Salimou Diakhaby
 21′ 17′ 64′ David Robert Brooks
Danny Ward56′
 8′, 13′ 71′ Dominic Solanke
Jaden Wavey Brown53′
Mark Travers
Ryan Schofield46′
87′ Jordan Bhekithemba Zemura
Gonzalo Ávila Gordon
Nathan Nnamdi Ugochukwu Benjamin Asigboro Ofoborh
Romoney Crichlow72′
64′ Dan Gosling
Matty Daly
Gavin Kilkenny
Brahima Diarra53′
71′ Rodrigo Riquelme Reche
Carel Willem Hendrik Eiting
Jaidon Anthony
Alejandro Vallejo Mínguez72′
64′  70′ Sam Surridge
Fraizer Campbell
87′ Ajani Burchall
Isaac Mbenza56′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.