Accrington Stanley - Milton Keynes Dons 2-1 (1-0). Liga angielska - 16. kolejka League One

W meczu 16. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 5 grudnia, zespół Accrington Stanley wygrał z Milton Keynes Dons 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Wham Stadium.

C. Morris 53'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Accrington Stanley (”Stanley”).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Dion Charles wywołał eksplozję radości wśród kibiców Accrington Stanley, strzelając gola w ósmej minucie pojedynku. Asystę zanotował Tariq Uwakwe.

Między 20. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Accrington Stanley.

W 49. minucie sędzia pokazał kartkę Matthew Sorinoli, piłkarzowi gości.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Milton Keynes Dons w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie bramkę wyrównującą zdobył Carlton Morris. Asystę przy golu zaliczył Warren O'Hora.

Po chwili trener Milton Keynes Dons postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Bena Gladwina wszedł Regan Poole, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gości nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie.

Zawodnicy Accrington Stanley szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem Dion Charles ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-1. Przy strzeleniu gola pomagał Colby Bishop.

W 76. minucie Andrew Surman został zmieniony przez Lasse Sørensena. W 81. minucie kartkę dostał Daniel Harvie z Milton Keynes Dons. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

David Kasumu27′
43′ Joe Cameron Pritchard
Carlton Morris  53′
 8′, 62′ Dion Charles