Accrington Stanley FC - Gillingham FC 0-1 (0-1). Liga angielska - 24. kolejka League One

W starciu 24. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 16 stycznia, zespół Accrington Stanley przegrał z Gillingham FC 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Wham Stadium.

K. Dempsey 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Gillingham FC wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie Matt Butcher został zastąpiony przez Jonathana Russella.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Ross Sykes z Accrington Stanley (”Stanley”). Była to 45. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu dla Gillingham FC zdobył Kyle Dempsey w pierwszej minucie doliczonego czasu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alexander MacDonald.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gillingham FC.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michaela Nottinghama z ”Stanley”, a w 80. minucie Ryana Jacksona z drużyny przeciwnej. W 81. minucie w drużynie ”Stanley” doszło do zmiany. Ryan Cassidy wszedł za Rossa Sykesa.

Chwilę później trener Gillingham FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Vadaine'a Olivera. Na boisko wszedł John Akinde, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W czwartej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Gillingham FC doszło do zmiany. Stuart O'Keefe wszedł za Jordana Grahama. W drugiej połowie nie padły gole.

Jack Bonham
62′ Michael Nottingham
Ryan Jackson80′
Cameron Burgess
Jack Tucker
Mark Hughes
Connor Ogilvie
17′ Matt Butcher
Thomas O'Connor
45′ 81′ Ross Sykes
Jacob Mellis
17′ Jonathan Russell
Stuart O'Keefe90′
Tariq Uwakwe
Matthew Willock
81′ Ryan Cassidy
John Akinde84′

Zespół Accrington Stanley miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Accrington Stanley, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Drużyna Accrington Stanley wymieniła dwóch graczy. Zespół gości w drugiej połowie także dokonał dwóch zmian.