Accrington Stanley - Charlton Athletic 1-1 (0-0). Liga angielska - 45. kolejka League One

1 maja na Wham Stadium odbyło się spotkanie 45. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Accrington Stanley i Charltonu Athletic. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

C. Aneke 90'

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Charltonu Athletic (”The Addicks”) postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Chukwuemeka Aneke, a murawę opuścił Conor Washington. Chukwuemeka Aneke nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego 14. bramka w tegorocznych rozgrywkach. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Jonathanowi Russellowi z Accrington Stanley (”Stanley”).

W 65. minucie Jonathan Russell został zmieniony przez Joe Pritcharda. W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jake Forstera-Caskeya z Charltonu Athletic, a w 73. minucie Seana McConville'a z drużyny przeciwnej. W 74. minucie w jedenastce Charltonu Athletic doszło do zmiany. Liam Millar wszedł za Jasona Pearce'a.

Mimo że drużyna Accrington Stanley nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 111 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Bramkę na 1-0 na dziewięć minut przed zakończeniem starcia zdobył Joe Pritchard. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się David Morgan.

W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ryana Innissa z Charltonu Athletic, a w piątej minucie doliczonego czasu meczu Harveya Rodgersa z drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili piłkarze Charltonu Athletic: Albie Morgan, Andrew Shinnie, a na ich miejsce weszli Darren Pratley, Jake Forster-Caskey.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W piątej minucie doliczonego czasu starcia Chukwuemeka Aneke wyrównał wynik meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 14 zdobytych bramek. Przy strzeleniu gola pomagał Albie Morgan.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Ben Amos
90′ Harvey Rodgers
Chris Gunter
73′ Sean McConville
Alex Gilbey
David Morgan
Ian Maatsen
63′ 65′ Jonathan Russell
Ben Purrington
65′  81′ Joe Cameron Pritchard