43. kolejka Championship: Leeds United - Wigan Athletic FC 1-2 (1-1)

W pojedynku 43. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 19 kwietnia, drużyna Leeds United przegrała z Wigan Athletic 1-2 (1-1). Mecz na Elland Road obejrzało 34 758 widzów.

G. Massey 44',62'

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny ”The Latics”. W 14. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Cedric Kipre osłabiając tym samym drużynę gości.

W 16. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Leeds United.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leeds United w minutę później, gdy Patrick Bamford strzelił pierwszego gola. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luke Ayling.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie Gavin Massey wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Lee Evans.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Mateusz Klich, zawodnik ”Pawiów”. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Wigan Athletic przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry Gavin Massey ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 1-2. Asystę przy golu zaliczył Leon Clarke.

W 70. minucie w drużynie Leeds United doszło do zmiany. Jack Clarke wszedł za Mateusza Klicha.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Christian Walton90′
58′ Luke Ayling
Cheyenne Dunkley
71′ Gaetano Berardi
Reece James90′
Pontus Jansson
Cedric Kipre14′
Jack Harrison
Antonee Robinson
45′ 70′ Mateusz Klich
Nathan Byrne
16′ (k.) Hernandez Dominguez Pablo
Lee Evans69′
46′ Kalvin Phillips
Sam Morsy
 17′ Patrick Bamford
Kal Naismith
Ezgjan Alioski
Leon Clarke67′
46′ Tyler Roberts
Darron Gibson
46′ Adam Forshaw
Nick Powell75′ 90′
Jamie Shackleton
Gary Roberts
70′ Jack Clarke
Josh Windass
46′ Kemar Roofe
Joe Garner90′

Przewaga zespołu Leeds United w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zespół Leeds United zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał jedną czerwoną kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.