42. kolejka League Two: Stevenage FC - Carlisle United FC 3-0 (1-0)

W pojedynku 42. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 13 kwietnia, jedenastka Stevenage FC zwyciężyła z Carlisle Utd 3-0 (1-0). Mecz na The Lamex Stadium obejrzało 2 770 widzów.

42. kolejka Anglia - League Two
2019-04-13 16:00 | Stadion: The Lamex Stadium | Widzów: 2770 | Arbiter: C. Boyeson
Stevenage FC
Carlisle United FC
3
0
A. Iontton 16'
K. Guthrie 52',62'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań jedenastka Stevenage FC wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Arthur Iontton wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stevenage FC, zdobywając bramkę w 16. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Kurtis Guthrie.

W 30. minucie kartkę dostał Gary Miller, piłkarz Carlisle Utd. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Stevenage FC.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Stevenage FC, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Kurtis Guthrie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Ilias Chair.

W 55. minucie Connor Simpson został zastąpiony przez Jasona Kennedy'ego. Trener Carlisle Utd wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko George'a Glendona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Regan Slater.

W 62. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kurtis Guthrie ze Stevenage FC. W 74. minucie w drużynie Stevenage FC doszło do zmiany. Mark McKee wszedł za Iliasa Chaira.

Chwilę później trener Stevenage FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Danny Newton, a murawę opuścił Emmanuel Sonupe. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Tomowi Parkesowi z jedenastki gości. Była to 89. minuta starcia. W doliczonym czasie gry w zespole Stevenage FC doszło do zmiany. Joel Byrom wszedł za Arthura Ionttona.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Gary Liddle
74′ Ilias Chair
Callum O'Hare
78′ Emmanuel Sonupe
Stefan Scougall
 16′ 90′ Arthur Iontton
Regan Slater55′
Michael Timlin
Nathan Thomas
Terence Owen Vancooten
Connor Mark Simpson55′
 52′, 62′ (k.) Kurtis Guthrie
Hallam Hope
Oliver Byrne
Louis Gray
90′ Joel Byrom
Anthony Gerrard
Johnny Hunt
Macaulay Gillesphey
Jordan Gibson
Jarrad Branthwaite
74′ Mark McKee
George Glendon55′
78′ Danny Newton
Jason Kennedy55′
Alex Revell
Keighran Kerr

Jedenastka Stevenage FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Carlisle Utd wręczył dwie żółte.

Drużyna Stevenage FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.