42. kolejka League Two: Northampton Town FC - Mansfield Town FC 1-1 (0-1)

13 kwietnia na Sixfields Stadium odbył się pojedynek 42. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Northampton Town i Mansfield Town. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 5 905 widzów.

42. kolejka Anglia - League Two
2019-04-13 16:00 | Stadion: PTS Academy Stadium | Widzów: 5905 | Arbiter: P. Marsden
Northampton Town FC
Mansfield Town FC
1
1
S. Foley 69'
M. Benning 11'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań drużyna Mansfield Town wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mansfield Town w 11. minucie spotkania, gdy Malvind Benning strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Mansfield Town.

W 51. minucie kartkę obejrzał Matt Preston z Mansfield Town. Kibice Mansfield Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jacoba Mellisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Willem Tomlinson.

W 66. minucie Gethin Jones zastąpił Dannego Rosego.

Zawodnicy Northampton Town otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 69. minucie Sam Foley wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Scott Pollock.

Niedługo później trener Northampton Town postanowił wzmocnić linię napadu i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Powella. Na boisko wszedł Junior Morias, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Northampton Town: George Cox, John-Joe O'Toole, a na ich miejsce weszli David Buchanan, Scott Pollock. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie pojedynku, sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom zespołu gospodarzy: Samowi Hoskinsowi i Aaronowi Pierre'owi.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Conrad Logan
90′ David Buchanan
Malvind Benning  11′
Shay Facey
Krystian Pearce
Charlie Goode
Matt Preston51′
90′ Aaron Pierre
Ryan Sweeney
Jordan Turnbull
Neal Bishop
 69′ Sam Foley
Gethin Jones66′
90′ Scott Pollock
Willem Tomlinson57′
Andrew Williams
Tyler Walker
82′ Daniel Powell
CJ Hamilton
90′ Sam Hoskins
Alexander MacDonald
Luke Coddington
Jordan Smith
90′ George Cox
Jorge Grant
90′ John-Joe O'Toole
Will Atkinson
Dean Peter Bowditch
Jacob Mellis57′
Timi Elšnik
Mohammed Zayn Junayd Hakeem
82′ Junior Augustus Morias
Jason Law
Joe Powell
Danny Rose66′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Northampton Town otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Northampton Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.