42. kolejka League One: Sunderland AFC - Coventry City FC 4-5 (3-3)

W spotkaniu 42. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 13 kwietnia, jedenastka Sunderland AFC przegrała z Coventry City 4-5 (3-3). Mecz na Stadium of Light obejrzało 36 134 widzów.

42. kolejka Anglia - League One
2019-04-13 16:00 | Stadion: Stadium of Light | Widzów: 36134 | Arbiter: J. Busby
C. Chaplin 78'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 starcia zespół Coventry City (”Błękitni”) wygrał 10 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Coventry City w 12. minucie spotkania, gdy Bright Enobakhare zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Jordie Hiwula-Mayifuila.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 15. minucie George Honeyman wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Lewisa Morgana.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Amadou Bakayoko. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luke Thomas.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka ”Błękitnych”, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie wynik na 1-3 podwyższył Jordie Hiwula-Mayifuila. Asystę przy golu zaliczył Bright Enobakhare.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 41. minucie bramkę kontaktową zdobył Charlie Wyke.

W 42. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dujona Sterlinga z Coventry City, a w 44. minucie Granta Leadbittera z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko osiem minut, ponieważ zespół ”Czarnych Kotów” doprowadził do remisu. Gola strzelił Will Grigg. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 3-3.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę ”Błękitnych” przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie dającego prowadzenie gola dla ”Błękitnych” strzelił Jordan Shipley. Asystę zaliczył Amadou Bakayoko.

W 64. minucie Will Grigg został zastąpiony przez Aidena McGeady'ego. Chwilę później trener Sunderland AFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Kazaiah Sterling, a murawę opuścił Grant Leadbitter.

Niedługo później Max Power wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sunderland AFC, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Charliego Wyke'a.

W następstwie utraty bramki trener ”Błękitnych” postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Luke'a Thomasa i na pole gry wprowadził napastnika Charliego Wakefielda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastki zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie w zespole ”Błękitnych” doszło do zmiany. Conor Chaplin wszedł za Brighta Enobakhare'a.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę ”Błękitnych” przyniosły efekt bramkowy. W 78. minucie wynik ustalił Conor Chaplin.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Conorowi Chaplinowi z jedenastki gości. Była to 79. minuta starcia. W 83. minucie Lewis Morgan został zmieniony przez Benjamina Mbungę-Kimpiokę, co miało wzmocnić zespół ”Czarnych Kotów”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jordiego Hiwula-Mayifuilę na Zaina Westbrooke'a. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-5.

Brandon Mason
 15′ George Honeyman
Dujon Sterling42′
44′ 65′ Grant Leadbitter
Liam Kelly
83′ Lewis Morgan
Jordan Shipley  55′
Luke O'Nien
Luke Thomas77′
 69′ Max Power
Amadou Bakayoko  18′
 41′ Charlie Wyke
Bright Enobakhare  12′ 77′
 45′ 64′ Will Grigg
Charlie Wakefield77′
83′ Benjamin Mbunga-Kimpioka
Zain Westbrooke90′
64′ Aiden McGeady
Conor Chaplin77′  78′ 79′
65′ Kazaiah Sterling
Jordan Ponticelli

”Czarne Koty” dostały w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.