42. kolejka League One: Doncaster Rovers FC - Plymouth Argyle FC 2-0 (2-0)

13 kwietnia na The Keepmoat Stadium odbył się mecz 42. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Doncasteru Rovers i Plymouth Argyle. Starcie zakończyło się zwycięstwem Doncasteru Rovers 2-0. Na stadionie stawiło się 7 795 widzów.

42. kolejka Anglia - League One
2019-04-13 16:00 | Stadion: The Keepmoat Stadium | Widzów: 7795 | Arbiter: O. Yates
Doncaster Rovers FC
Plymouth Argyle FC
2
0
T. Rowe 7'
D. Andrew 44'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków drużyna Doncasteru Rovers (”Wikingowie”) wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach pojedynku arbiter ukarał kartką Yanna Songo'o, zawodnika Plymouth Argyle (”The Greens”).

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Doncasteru Rovers w siódmej minucie spotkania, gdy Tommy Rowe strzelił pierwszego gola. W 40. minucie sędzia wręczył kartkę Andy'emu Butlerowi z Doncasteru Rovers.

Zespół Plymouth Argyle ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy skutecznym uderzeniem popisał się Daniel Andrew.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Trener Plymouth Argyle postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ryan Taylor, a murawę opuścił Yann Songo'o. A kibice ”Wikingów” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alfie Maya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 24 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kieran Sadlier.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Niall Canavan z jedenastki gości. Była to 66. minuta spotkania. W 76. minucie Alistair Crawford został zastąpiony przez Alfie Beestina. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w drużynie ”The Greens” za Nialla Canavana wszedł Lloyd Jones, a w zespole Doncasteru Rovers James Coppinger zmienił Tylera Smitha.

Matt Macey
 44′ Daniel Kenny Andrew
Niall Canavan66′ 82′
40′ Andy Butler
Ryan Edwards
Paul Downing
Gary Sawyer
82′ James Coppinger
Yann Songo'o4′ 46′
64′ Kieran Sadlier
Oscar Threlkeld
Matt Blair
Graham Carey
76′ Alistair Crawford
Rúben Barcelos de Sousa Lameiras
Herbie Kane
David Fox
 7′ Tommy Rowe
Scott Wootton
76′ Alfie Beestin
Alex Fletcher
64′ Alfie May
Luke Jephcott
82′ Tyler Smith
Ryan Taylor46′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Plymouth Argyle przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka ”The Greens” w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.