42. kolejka League One: Accrington Stanley FC - Walsall FC 2-1 (1-1)

13 kwietnia na Wham Stadium odbył się mecz 42. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Accrington Stanley i Walsall FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Accrington Stanley 2-1. Na stadionie zasiadło 2 662 widzów.

N. Devlin 33'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Accrington Stanley (”Stanley”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Ross Sykes. Sytuację bramkową stworzył Sean McConville.

Zawodnicy Walsall FC (”The Saddlers”) nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie Nicky Devlin wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Luke'a Leahy'ego.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Liam Kinsella z Walsall FC. Była to 45. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sama Finleya, piłkarza Accrington Stanley.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ”Stanley” przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie Ross Sykes po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-1.

Chwilę później trener Walsall FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Aramide Oteh, a murawę opuścił Jack Fitzwater. Chwilę później trener Accrington Stanley postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Janoiego Donaciena. Na boisko wszedł Ben Richards-Everton, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 77. minucie Isaiah Osbourne został zastąpiony przez Joe Edwardsa.

Między 80. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki ”The Saddlers”. Na sześć minut przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Josh Gordon z jedenastki ”The Saddlers” i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 81. minucie. W 88. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Luke'owi Leahy'emu z zespołu gości.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Nicholas Devlin  33′
71′ Janoi Donacien
Jackson Joseph Fitzwater70′
Mark Hughes
Jonathan Neil Guthrie
Callum Johnson
Luke Leahy88′
 11′, 69′ Ross Sykes
Dan Scarr80′
Daniel Barlaser
George Dobson
Jordan Clarke
Liam Kinsella45′
63′ Sam Finley
Chris Dunn
71′ Ben Richards-Everton