42. kolejka Championship: Sheffield United FC - Millwall FC 1-1 (0-0)

W meczu 42. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 13 kwietnia, drużyna Sheffield United zremisowała z Milwall FC 1-1 (0-0). Mecz na Bramall Lane obejrzało 26 703 widzów.

J. Cooper 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania zespół Milwall FC (”Lwy”) wygrał 10 razy i zanotował dziewięć porażek oraz cztery remisy.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Trener Sheffield United (”Szable”) postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 21. minucie na plac gry wszedł Gary Madine, a murawę opuścił Chris Basham. Gary Madine bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Szabel” w 51. minucie spotkania, gdy Gary Madine zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Johna Flecka.

W 58. minucie Conor McLaughlin został zmieniony przez Bena Marshalla. W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jeda Wallace'a z Milwall FC, a w 62. minucie Johna Flecka z drużyny przeciwnej. W 64. minucie w drużynie Sheffield United doszło do zmiany. Martin Cranie wszedł za Billya Sharpa.

Trener Milwall FC postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Ryana Tunnicliffe'a i na pole gry wprowadził napastnika Toma Elliotta, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 72. minucie Mark Duffy został zmieniony przez Paula Couttsa, co miało wzmocnić drużynę Sheffield United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mahlona Bakera na Aidena O'Briena. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska John Egan osłabiając tym samym jedenastkę gospodarzy.

W 87. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Ben Marshall nie zmienił rezultatu meczu. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W doliczonej piątej minucie starcia żółtą kartką został ukarany Jake Cooper, zawodnik ”Lwów”.

Drużyna Milwall FC otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie wynik ustalił Jake Cooper. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

David Edward Martin
21′ Chris Basham
Mahlon Beresford Baker Romeo81′
85′ John Egan
Alex Pearce
72′ Mark Duffy
Ben Thompson
62′ John Fleck
Jed Wallace59′
Oliver Norwood
Ryan Leonard
64′ Billy Sharp
Ryan Tunnicliffe69′
David McGoldrick
Lee Gregory
Simon Moore
Ben Amos
64′ Martin Cranie
James Meredith
Richard Stearman
Ben Marshall58′ 87′ (k.)
72′ Paul Coutts
Shaun Williams
Kieran Dowell
Tom Elliott69′
Scott Hogan
Steve Morison
21′  51′ Gary Madine
Aiden O'Brien81′

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.