42. kolejka Championship: Reading FC - Brentford FC 2-1 (2-1)

W starciu 42. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 13 kwietnia, drużyna Reading FC wygrała z Brentford FC 2-1 (2-1). Mecz na Madejski Stadium obejrzało 16 892 widzów.

42. kolejka Anglia - Championship
2019-04-13 16:00 | Stadion: Madejski Stadium | Widzów: 16892 | Arbiter: S. Martin
N. Maupay 45'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 pojedynków zespół Reading FC (”The Royals”) wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie Yakou Meïté dał prowadzenie swojej jedenastce. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Modou Barrow.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Reading FC, strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry Yakou Meïté ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Przy zdobyciu bramki pomagał Lewis Baker.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom The Royals: Oviemunowi Ejarii w 37. i Andrewowi Rinomhocie w 44. minucie.

Zawodnicy Brentford FC odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 45. minucie kontaktowego gola dla zespołu gości strzelił Neal Maupay. To już dwudzieste trzecie trafienie tego piłkarza w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Madsa Becha z Brentford FC, a w 56. minucie Chrisa Guntera z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Brentford FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Sergi Canós, a murawę opuścił Mohamed Benrahma.

W 68. minucie Pelenda Dasilva zastąpił Emiliana Marcondesa. A trener Reading FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Garatha McCleary'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Modou Barrow. W 78. minucie Moses Odubajo został zmieniony przez Marcusa Forssa, co miało wzmocnić drużynę Brentford FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yakou Meïtégo na Calluma Harriotta w 85. minucie oraz Nélsona Oliveirę na Tylera Blacketta w tej samej minucie.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Callum Harriott z zespołu gospodarzy. Jedenastce Brentford FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Reading FC.

Luke Daniels
56′ Chris Gunter
Moses Odubajo78′
37′ Oviemuno Dominic Ejaria
Ezri Konsa Ngoyo
44′ Andrew Ferai Rinomhota
Romaine Theodore Sawyers
Andy Yiadom
Ollie Watkins
 8′, 15′ 85′ Yakou Meïté
Neal Maupay  45′
89′ Nelson Oliveira
Mohamed Saïd Benrahma59′
69′ Modou Barrow
Pelenda Joshua Tunga Dasilva68′
Sam Walker
Ellery Balcombe
89′ Tyler Blackett
Jaakko Oksanen
Thomas Mcintyre
Sergi Canós Tenes59′
85′ 87′ Callum Harriott
Tom Field
Sam Baldock
Emiliano Marcondes Camargo Hansen68′
Josh Barrett
Marcus Forss78′
69′ Garath McCleary
Chiedozie Ogbene

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.