Reklama

Reklama

41. kolejka League Two: Swindon Town FC - Yeovil Town FC 1-1 (1-0)

W pojedynku 41. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 6 kwietnia, drużyna Swindon Town zremisowała z Yeovil Town 1-1 (1-0). Mecz na The Energy Check County Ground obejrzało 6 645 widzów.

W  pojedynku 41. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 6 kwietnia, drużyna Swindon Town zremisowała  z Yeovil Town  1-1 (1-0). Mecz na The Energy Check County Ground obejrzało 6 645 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć zespół Yeovil Town wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Courtney Duffus z drużyny gości. Była to 20. minuta pojedynku.

W 30. minucie Omar Sowunmi został zastąpiony przez Adela Gafaitiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Swindon Town w 45. minucie spotkania, gdy Keshi Anderson zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Swindon Town.

Reklama

Trener Yeovil Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksa Fishera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Sessi D'Almeida. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 69. minucie Keshi Anderson został zmieniony przez Michaela Doughty'ego, co miało wzmocnić jedenastkę Swindon Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Courtney Duffus na Ryana Seagera.

Niedługo później trener Swindon Town postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Kyle'a Bennetta wszedł Tom Broadbent, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Adel Gafaiti.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Yeovil Town wręczył jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Natomiast jedenastka Yeovil Town wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek drużyna Swindon Town będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Newport County AFC. Natomiast 13 kwietnia Crawley Town FC zagra z zespołem Yeovil Town na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL