41. kolejka League Two: Notts County - Northampton Town FC 2-2 (1-1)

W spotkaniu 41. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 6 kwietnia, zespół Notts County zremisował z Northampton Town 2-2 (1-1). Mecz na Meadow Lane Stadium w Nottingham obejrzało 7 129 widzów.

S. Hoskins 50'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć zespół Northampton Town wygrał sześć razy i tyle samo razy przegrywał. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu żółtą kartkę otrzymał Charlie Goode z Northampton Town.

Nagle piłkarze Notts County nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie Mitchell Rose dał prowadzenie swojej drużynie.

W 39. minucie żółtą kartką został ukarany Jordan Turnbull, zawodnik gości.

Piłkarze gości nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Daniel Powell. Asystę zanotował Sam Hoskins.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Richardowi Duffemu, zawodnikowi Notts County. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 46. minucie czerwoną kartkę obejrzał Ryan Schofield, tym samym jedenastka gospodarzy musiała prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Notts County jak grom z jasnego nieba, trener w 49. minucie ściągnął z boiska napastnika Enzia Boldewijna, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz drużyny Ross Fitzsimons.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy dającą prowadzenie bramkę dla piłkarzy gości zdobył Sam Hoskins.

Zawodnicy Notts County szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie bramkę wyrównującą zdobył Kane Hemmings. To już trzynaste trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Jon Stead.

W 55. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Davidowi Cornellowi z zespołu gości. W 57. minucie Jordan Turnbull został zastąpiony przez Deana Bowditcha. W tej samej minucie trener Northampton Town postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Andrew Williams, a murawę opuścił Jack Bridge.

Między 62. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W 70. minucie Jon Stead został zmieniony przez Pierce'a Birda, a za Kane'a Hemmingsa wszedł na boisko Craig Mackail-Smith, co miało wzmocnić jedenastkę Notts County. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Timiego Elšnika na Marvina Sordella. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Hemmings
46′ Ryan Schofield
David Cornell55′
45′ Richard Duffy
Jack Bridge57′
 27′ 63′ Mitchell Rose
Sam Foley
49′ Enzio Boldewijn
Daniel Powell  44′
70′ Jon Stead
Timi Elšnik71′
 52′ 62′ 87′ Kane Hemmings
Sam Hoskins  50′ 77′
49′ Ross Fitzsimons
Luke Coddington
Ben Barclay
John-Joe O'Toole
70′ Pierce Bird
Marvin Sordell71′
87′ Craig Mackail-Smith
Andrew Williams57′

Przewaga zespołu Northampton Town w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter wręczył dwie żółte kartki zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.