41. kolejka League Two: Mansfield Town FC - Cambridge United FC 1-0 (0-0)

6 kwietnia na Ony Call Stadium odbył się mecz 41. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Mansfield Town i Cambridge United. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Mansfield Town 1-0. Na stadionie stawiło się 4 789 widzów.

T. Walker 64'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 starcia drużyna Mansfield Town wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz 11 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie w drużynie Cambridge United doszło do zmiany. Gary Deegan wszedł za George'a Marisa.

Na drugą połowę jedenastka Mansfield Town wyszła w zmienionym składzie, za Bena Turnera wszedł Ryan Sweeney. W 59. minucie Gethin Jones został zmieniony przez Dannego Rosego.

Chwilę później trener Mansfield Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Jacob Mellis, a murawę opuścił Neal Bishop.

Jedynego gola meczu strzelił Tyler Walker dla zespołu Mansfield Town. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Jacob Mellis.

Trener Cambridge United wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rushiana Hepburna-Murphy'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Alex Jones. W 74. minucie w zespole Cambridge United doszło do zmiany. Hayden Coulson wszedł za Jake'a Doyle'a-Hayesa. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Malvind Benning z drużyny gospodarzy. Była to 87. minuta meczu.

Dimitar Mitov
87′ Malvind Benning
Jake Carroll
Krystian Pearce
George Taft
Matt Preston
Greg Taylor
46′ Ben Turner
Jake Billy Doyle-Hayes74′
60′ Neal Bishop
Brad Halliday
59′ Gethin Jones
Reggie Lambe
Willem Tomlinson
Alex Jones71′
 64′ Tyler Walker
Hayden Coulson74′
46′ Ryan Sweeney
Harry Darling
Will Atkinson
Leon Davies
60′ Jacob Mellis
Louis John
Mohammed Zayn Junayd Hakeem
Gary Deegan12′
59′ Danny Rose
Rushian Hepburn-Murphy71′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Mansfield Town wręczył jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.