41. kolejka League Two: Colchester United FC - Oldham Athletic AFC 0-2 (0-2)

W starciu 41. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 6 kwietnia, jedenastka Colchesteru Utd przegrała z Oldham AFC 0-2 (0-2). Mecz na JobServe Community Stadium obejrzało 3 975 widzów.

41. kolejka Anglia - League Two
2019-04-06 16:00 | Stadion: JobServe Community Stadium | Widzów: 3975 | Arbiter: L. Swabey
C. Lang 12'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 mecze zespół Colchesteru Utd wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Alex Iacovitti. Asystę zanotował Peter Clarke.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Oldham AFC , strzelając kolejnego gola. W 12. minucie wynik ustalił Callum Lang. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Thomasowi Hamerowi z drużyny gości. Była to 30. minuta starcia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Drugą połowę zespół Colchesteru Utd rozpoczął w zmienionym składzie, za Abobakera Eisę wszedł Frank Nouble. W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Courtneyowi Seniorowi, piłkarzowi gospodarzy.

Niedługo później trener Colchesteru Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Mikael Mandron, a murawę opuścił Luke Norris. W tej samej minucie Johan Branger został zastąpiony przez Oladapa Afolayana. W 71. minucie Tom Lapslie został zmieniony przez Brennana Dickensona, co miało wzmocnić jedenastkę Colchesteru Utd. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christophera Missilou na Mohamada Syllę.

Między 78. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Colchesteru Utd i jedną drużynie przeciwnej.

Alexander Iacovitti  6′
46′ Abobaker Eisa
Johan Okeiths Branger Engone65′
71′ Tom Lapslie
Mohamed Maouche
51′ Courtney Senior
Christopher Missilou76′
90′ Ben Edward Stevenson
Callum Lang  12′ 80′
Samuel Szmodics
Chris O'Grady
65′ Luke Norris 'Hacker'
Giles Coke
71′ 78′ Brennan Dickenson
Mohamad Sylla76′
65′ Mikael Mandron
Oladapo Afolayan65′
46′ Frank Nouble
Jonathan Benteke Lifeka

Jeśli zespół Colchesteru Utd nie wykorzystał 18 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Colchesteru Utd, natomiast piłkarzom gości wręczył dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna Oldham AFC w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.