41. kolejka League One: Wycombe Wanderers FC - Portsmouth FC 2-3 (0-1)

W spotkaniu 41. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 6 kwietnia, zespół Wycombe Wanderers przegrał z Portsmouth FC 2-3 (0-1). Mecz na Adams Park w High Wycombe obejrzało 6 978 widzów.

B. Pitman 46',60'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków drużyna Portsmouth FC (”Pompey ”) wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jamal Lowe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Portsmouth FC, zdobywając bramkę w 17. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

W 43. minucie za Matta Bloomfielda wszedł Curtis Thompson. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Mattowi Clarke'owi z ”Pompey”. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Portsmouth FC.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Pompey” w 46. minucie spotkania, gdy Brett Pitman strzelił drugiego gola. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Gareth Evans.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Marcus Bean. Asystę przy bramce zanotował Nicholas Freeman.

”Pompey” szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 60. minucie Brett Pitman po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 1-3.

Trener Wycombe Wanderers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adebaya Akinfenwę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Marcus Bean. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Wycombe Wanderers doszło do zmiany. Scott Kashket wszedł za Parisa Cowana-Halla. Na murawie, jak to często zdarzało się Portsmouth FC w tym sezonie, pojawił się Anton Walkes, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 80. minucie Bretta Pitmana. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 82. minucie wynik ustalił Scott Kashket.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Portsmouth FC doszło do zmiany. Ronan Curtis wszedł za Garetha Evansa. Jedenastce Wycombe Wanderers zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Portsmouth FC.

Matt Clarke45′
 55′ 61′ Marcus Bean
Ben Close
43′ Matt Bloomfield
Oliver Hawkins
74′ Paris Cowan-Hall
Ronan Curtis84′
43′ Curtis Thompson
Bryn Morris
61′ Adebayo Akinfenwa
Omar Bogle
74′  82′ Scott Kashket
James Vaughan

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”Pompey” przyznał jedną żółtą.

Drużyna Wycombe Wanderers wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.